Meškos piešimas duobėje, vidurinėje grupėje. Piešimo pamokos „Meškiukas“ santrauka, baksnojimo būdas – vyresniųjų grupėje, piešimo pamokos metmenys (vyresnė grupė). Savarankiška vaikų veikla

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

Pamokų užrašai

Tema: „Meškiukas vaikšto per mišką“

Pedagogas: Pugačenko A.M.

Dailės pamokos vidurinėje grupėje „Meškiukas“ metmenys

Išmokykite vaikus piešinyje atspindėti paprastą siužetą, perteikti charakteristikos gyvūnai (meška, stiprina gebėjimą piešti apvalias ir ovalias formas, lavina vaizduotę, formos pojūtį, kompoziciją, spalvos pojūtį, savarankiškumą, dėmesį, leksika.

Medžiagos:

A4 popierius, aliejinės pastelės (vaško kreidelės).

Vaizdinės priemonės:

I. Šiškino paveikslo „Rytas pušyne“ reprodukcija, meškų piešiniai ir nuotraukos.

Pamokos eiga

Mokytojas: Sveiki vaikinai. Šiandien atnešiau jums neįprastą laišką. Dabar aš jį perskaitysiu (išima iš voko laišką):

Gyvenu miške ir visada laukiu svečių. Mėgstu lankytis pas žmones ir užminti mįsles. Pirmiausia atspėk, kas aš esu?

Žvėris braidžioja

Avietėms ir medui.

Jis labai mėgsta saldumynus

O atėjus rudeniui,

Iki pavasario lipa į duobę,

Kur jis miega ir sapnuoja.

(Vaikai: tai lokys)

Mokytojas: Teisingai. Pasigirsta beldimas į duris. Mokytojas ateina prie durų ir paima žaislinį meškiuką. Toliau pamoką veda „Mishka“.

Meškiukas: Sveiki vaikinai. Ar gavote mano laišką?

Vaikai: Taip, gavome.

Meškiukas: Ar atspėjai mano mįslę?

Vaikai: Taip, taip.

Meškiukas: Aš tau pasakysiu dar vieną mįslę:

Kokia čia mergina?

Ne siuvėja, ne amatininkė,

Ji pati nieko nesiuva,

Ir adatose ištisus metus?

Vaikai: Tai Kalėdų eglutė.

Meškiukas: Taip. Mano namas tarp Kalėdų eglučių. Kas žino mano namo pavadinimą?

Vaikai: Den.

Meška: Žiemą miegu duobėje

Po didžiule pušimi,

O kai ateina pavasaris,

pabundu iš miego.

Miške turiu daug draugų, bet spėkit kas jie.

Kas šakoje kramtė kūgius?

Ir išmetė atraižas?

Kas šokinėja per Kalėdų eglutes?

Ir skrenda į ąžuolus?

Kas slepia riešutus įduboje,

Džiovinti grybus žiemai?

Vaikai: Tai voverė.

Mokytojas: Išima voverę iš dėžutės ir padeda šalia molberto.

Meškiukas: Sukryžiuotas mažylis

Baltu kailiniu ir veltiniais batais?

Vaikai: Kiškis.

Meška: guli po eglutėmis

Pagalvė su adatomis

Meluoja, meluoja

Taip, ji bėgo.

Vaikai: Tai ežiukas.

Meškiukas: Šalia manęs gyvena visi draugai: voverė ant eglutės netoli mano urvo, netoli zuikio ir ežio nameliai (skylės), naujienas man praneša baltašakė šarka. Klausia, kokius namus turi voverė, ežiukas ir zuikis. Vieną dieną ėjau per mišką ir staiga man į kaktą atsitrenkė gumulas. Mano draugas voverė, manęs nematęs, numetė kūgį žemyn ir tiesiai man ant kaktos. Kiek iš jūsų žinote A. Barto eilėraštį „Meškiukas“?

Vaikai: Vienas iš vaikų deklamuoja šį eilėraštį.

Meška: O kai ką nors įžeidžiame, ką turėtume pasakyti žmogui, kurį įžeidėme?

Vaikai: prašau, atleiskite arba atleiskite...

Mokytojas: Vaikai, nupieškime piešinius, kad mūsų meška prisimintų. Miške nupiešime mešką. Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į I. Šiškino paveikslo „Rytas pušyne“ iliustraciją ir parodo, kaip piešiama meška.

Vaikai patys piešia mišką, žolę, kankorėžius, saulę ir kt. Darbą galima atlikti su bet kokia medžiaga.

Pamoka toliau meninė kūryba (netradicinis piešinys) vidurinėje grupėje tema: „Baltasis lokys“

Apibūdinimas: OD santrauka apie „Meninį ir estetinį vystymąsi“ vidutinio amžiaus vaikams naudojant netradicines technikas. Medžiaga bus naudinga pedagogams ir papildomo ugdymo mokytojams, dirbantiems su vidutinio amžiaus vaikais.

Preliminarus darbas: žiūrėti paveikslus apie Šiaurės gyventojus ir gyvūnus, skaityti meno kūriniai apie Šiaurę; žiūrėti į šiaurės pašvaistę.

Tikslas: supažindinti vaikus su nauju vaizdų perteikimo būdu – piešimu su manų kruopomis; išmokite užpildyti visą vaizdą.

Užduotys: išplėsti vaikų idėjas apie šiaurės gyvūnus, apie baltąjį lokį (ką jis valgo, kur gyvena, būdingi bruožai), supažindinti vaikus su nauju reiškiniu – šiaurės pašvaistėmis, toliau diegti netradicines piešimo technikas, mokyti vaikus piešti su manų kruopomis, toliau lavinti darbo įgūdžius netradicinė technologija lavinti smulkiąją motoriką, vaizduotę, kūrybinį mąstymą, Kūrybiniai įgūdžiai, ugdyti pažintinę veiklą ir estetinį jautrumą, ugdyti domėjimąsi netradiciniais būdais braižymas, gebėjimas baigti darbą, savarankiškumas atliekant darbą
Medžiagos: manų kruopos, klijai, šepetys, teptuko stovas, servetėlė, lakštas su baigtu dizainu.

Progresas:

1. Mįslė apie baltąjį lokį.

Vaikinai, atspėk mįslę:

„Sėdėdamas ant ledo luito,

Pusryčiams gaudau žuvį.

Esu žinomas kaip sniego baltas

O aš gyvenu šiaurėje"

Teisingai, tai baltasis lokys.

Pažiūrėkime į šį paveikslėlį.
2. Paveikslo „Baltųjų lokių šeima“ ekspertizė

Ką matai šiame paveikslėlyje?

Ką veikia jaunikliai? Kas jie tokie?

Ką veikia lokys? Kokia ji?

Vaikinai, ką žinote apie baltąjį lokį? (vaikų atsakymai)

Ką dar matote paveikslėlyje? (Šiaurės pašvaistė)

Kas yra šiaurės pašvaistė? Šiaurės pašvaistė šviečia giedromis, šaltomis naktimis. Mėnulio ir žvaigždžių šviesos apšviestas dangus nusidažo įvairiomis spalvomis. Ir tampa labai lengvas, kaip per dieną.

Pažiūrėkite į nuotrauką, vaikinai, ir pasakykite man, prašau, ar tai gražus reiškinys? (Taip)

Kokios spalvos yra šiaurės pašvaistėje? (Rausva, šviesiai žalia, violetinė)

Ką manote, ar pas mus yra šiaurės pašvaistė? (Ne)

Tiesa, pas mus nėra šiaurės pašvaistės.

3. Mokytojo istorija.

„Baltasis lokys gyvena Šiaurės ašigalyje, Arktyje. Ten visada žiema, visada yra sniego. Jis yra didžiausias plėšrūnas mūsų planetoje. Meška gerai plaukia ir neria. Greitai juda ant ledo. Baltieji lokiai medžioja ruonius ir vėplių jauniklius. Baltieji lokiai taip pat valgo žuvis, paukščius ir jų kiaušinius, samanas ir uogas.

4. Dinaminė pauzė.

„Baltasis lokys eina žvejoti

Vaikščioja lėtai, blaškosi.

Senas žvejys nujaučia

Kad turtuolis laukia laimikio"

5. Užduoties vaikams nustatymas.

Šiandien siūlau nupiešti baltąjį lokį, bet dažysime ne dažais, o klijais ir manų kruopomis.

Ant jūsų stalų yra ruošiniai ir viskas, ko reikia darbui.

Pirmiausia reikia nudažyti meškiuką klijais, tada visus užteptus klijus apibarstyti manų kruopomis, o perteklių nukratyti.

6. Nepriklausomas – praktinis darbas vaikai.

7. Apibendrinimas. Parodos dizainas.

Vaikinai, jūs turite labai gražių meškų, pastatykime juos ant ledo lyčių ir turėsime tikrą Šiaurės ašigalį, kuriame gyvena ir klajoja baltieji lokiai.

Vaikinai, žinote, kad Šiaurės ašigalyje yra šiaurės pašvaistė. Šiaurės pašvaistė yra toks nuostabus reiškinys, kai dangus šviečia visomis spalvomis vienu metu. Raudonos ir žalios šviesos bangos, besikeičiančios, sklinda per ją iš vieno galo į kitą.

Pažiūrėkime, kaip tai atsitiks. (vaizdo demonstracija)

Dabar grįžkime prie savo darbų, pažiūrėkite, kokie nuostabūs jie pasirodė!

Užduotys:
- toliau mokykite vaikus piešti naudojant kieto šepetėlio išilgai kontūro metodą;
- sustiprinti gebėjimą vatos tamponu nupiešti mažas piešinio detales;
- plėsti vaikų žinias apie augintinius;
- ugdyti susidomėjimą poetiniais kūriniais.
Medžiaga:
A4 formato popieriaus lapas su nupieštu triušio kontūru, kietu teptuku; guašas: juodas, baltas ir pilkas, medvilniniai tamponai; stiklinė vandens; tabletė, kreida, triušis.
Preliminarus darbas:
Supažindinimas su augintiniais; tikslingas apsilankymas vyresniosios grupės gyvenamajame kampelyje (stebėjimo objektas – triušis); mokomasi eilėraščių apie zuikį: A. Barto „Zuikį paliko šeimininkė“ ir G. Boiko „Ilgaausis išdykėlis“.
1. Organizacinė dalis žaidimo zonoje.
Mokytojas supažindina vaikus su stebuklingu ratu, pavaizduotu planšetėje.

Darbas su demonstracine lenta

Pedagogas: Vaikinai, kokius augintinius pažįstate? (vaikai išvardija naminius gyvūnėlius, o mokytojas sudeda juos į stebuklingą ratą).
Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai! O šiandien noriu supažindinti jus su dar vienu augintiniu.
Mokytojas užduoda mįslę:
Jis greitai šokinėja per tankmę
Ir patikimai slepia save
Iš išorės smalsių akių.
Jis toks greitas ir skubotas
Anksti ryte - anksti ryte -
Išbėga į proskyną.
Tai ne vilkas ar lapė,
Ir ne greita kiaunė.
Na, pabandyk ir atspėk?
Na, žinoma, yra...
Vaikai: zuikis
Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai, jūs atspėjote - tai kiškis.
– Kiškis yra naminis ar laukinis gyvūnas? Kur turėtume dėti savo kiškį magiškojo rato viduryje ar už jo ribų?
- Kur gyvena kiškis?
-Ką jis valgo?
- Kas jį medžioja?
Vaikai atsako į mokytojo klausimus.
Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus. Kiškis – miške gyvenantis laukinis gyvūnas, kuris, prasidėjus žiemai, pakeičia pilką kailį į baltą, kad sniege nesimatytų.
Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kad artimiausias laukinio kiškio giminaitis yra naminis gyvūnas – triušis.
- Kas matė triušį?
- Kaip jis atrodo? (apibūdinimas)
-Ką jis valgo?
- Kur jis gyvena?
Mokytoja papildo vaikų atsakymus ir pasakoja apie išskirtinius triušio bruožus (gyvena tarp žmonių, yra žmonių maitinamas, medžiojamas). plėšrūs žvėrys, tai yra, jam nereikia keisti kailio; Kailio spalva įvairesnė: balta, juoda, ruda, pilka).
Netikėtumo akimirka: mokytojas atidaro narvą su triušiu.

Vaikai žiūri į gyvą triušį

Vaikai apžiūri ir aprašo triušį.
Pedagogas: Vaikinai, kodėl mūsų triušis liūdnas?
Vaikai: Jam nuobodu sėdėti narve vienam.
Pedagogas: Vaikinai, nudžiuginkime jį! Žaiskime žaidimą „Juokingi zuikiai“, o tada nupieškime savo triušiui daug mažųjų draugų.
Dinaminė pauzė „Laimingi zuikiai“
Nagi, visi susėdo kartu
Jie žiūrėjo vienas į kitą.
Ir jie plojo rankomis:
Ploja ir ploja, ploja ir ploja.
Kas yra ant zuikio viršugalvio?
- Ausys ten linksmai šoka.
Vienas šuolis, du šuoliai -
Visi šuoliavo į mišką.
2. Praktinė dalis.
Pedagogas: Dabar, vaikinai, sėskite į savo vietas ir mes nupiešime savo triušiui draugus.
Prieš vaikus – popieriaus lapai su triušio kontūrais, dažai, teptukas, vatos tamponai.
3. Savarankiškas vaikų darbas.
Vaikai pirštu brėžia išilgai visos triušio kontūro linijos, tada atlieka pratimą – apšilimą šepetėliu, o tada pradeda baksnoti išilgai visos triušio kontūro linijos. Baigę piešti išilgai kontūro linijos, vaikai piešia su kištuku viduje. Tada, naudodami vatos tamponus, vaikai baigia piešti triušių akis ir nosį.

Natalija Fedorova

GCD santrauka piešimui vidurinėje grupėje

« Meškiukas»

Tikslas:

Supažindinkite vaikus su naujais piešimo technika -"kišti"(sausas klijų teptukas) ;

Smulkiosios rankų motorikos lavinimas, judesių koordinacija;

Sukurkite vaikų norą nupiešk meškiuko draugus;

Išmokite spalvinti išilgai kontūro naudodami metodą "kišti";

Stiprinti žinias apie spalvas (ruda, paskatinti domėtis piešimas įvairiais būdais.

Medžiaga:

Baigto brėžinio pavyzdys turėti, kontūras lokys kraštovaizdžio lape, žaislas – mažas pliušinis turėti(žaislas yra muzikinis, bet galite naudoti garso takelį, paveikslėlius su koala, grizliu, baltais lokiais turėti, šerių šepečiai Nr.4, plonas minkštas šepečiai, guašas (ruda, juoda, raudona, servetėlės, indeliai vandens.

Pamokos eiga:

Auklėtojas: Vaikinai, jis šiandien atėjo mūsų aplankyti mažas meškiukas.

O, bet kur jis, kažkur pasislėpęs? Ieškokime jo. (Meškiukas žaidimų kampelyje, vaikai jo ieško ir randa.)

Labas, Mishutka, kodėl tu slepiesi ir kodėl tu tokia nelaiminga?

Meškiukas: - Labas, atvažiavau pas tave iš miško. Ir ne linksma, nes kitose šalyse gyvenantys broliai man atsiuntė dainą ir savo portretus. Čia klausyk: (žaislas dainuoja daina:

Rusijoje gyvena rudasis lokys.

Jis visur turi mažuosius brolius.

Australijoje brolis yra mažiausias

Jo vardas koala lokys.

Amerikoje vidutinis brolis

Jo vardas grizlis.

Ir ledinėje Tundroje,

Ten gyvena vyresnysis brolis – baltaodis. Dainuodamas dainą lokys rodo meškų portretus.)

Auklėtojas: - O kas tave taip nuliūdino? Nuostabi daina ir portretai labai gražūs.

Meškiukas: - Man labai liūdna, nes neturiu savo portreto. Norėdami išsiųsti jį savo broliams ir draugams.

Auklėtojas: - Neverk, Mishka! Tu tokia graži, pūkuota, gauruota, nusiramink.

O, vaikinai, ką turėtume daryti? Kaip mes galime nudžiuginti Mishka? Turime jam padėti. Bet kaip? (Vaikų atsakymai.)

A galite piešti?

Nusiramink, Mishka, neliūdėk, mes tau padėsime. Štai, Mishutka, žiūrėk, aš turiu vieną piešinį.

Eikime prie stalų (Viskas, ko reikia, yra ant stalų; vaikai eina prie stalų.). - Žiūrėk, Miška, tu turėsi daug tų pačių gražių piešinių.

2. Pagrindinė dalis.

Šiandien mes nupiešti meškos jauniklį. Ant savo stalų turite popieriaus lapus su nuotraukomis turėti, Visi jie skirtinga: kažkas meška stovi, kažkas šoka, kažkas daro pratimus. Miškei nupiešime skirtingus portretus. Norėdami tai padaryti, jums reikės rudų dažų ir kutas.

Nuspalvinsime Meškiuką, ir darysime tai naujai. Pavaizduoti pūkuotas lokys, dirbsime šerių šepetys. Šepetys dirbs pagal ypatingas: Ji šokins aukštyn ir žemyn. Imk šepečiai rankose ir pabandykite be dažų (parodyti kaip šepetėlis veiks(patarimas šepečiai turi"žiūrėk" iki lubų).

Puiku, viską darote teisingai! Mes pradedame dažyti nuo galvos. Žiūrėk, aš renkuosi dažus. Kokios spalvos mums reikia dažų dažymui? turėti? (Ruda.)

Pasiimu rudų dažų ir pradedu "kišti" teptuku, pirmiausia palei kontūrą, apeisiu visą kontūrą. Tada viską nudažysiu tuo pačiu metodu. turėti. mano kutasšokinėja aukštyn ir žemyn. Rezultatas buvo gražus, pūkuotas lokys. Bet ką aš pamiršau? piešti? (Akys, burna, nosis.)Į piešti akis, burna, nosis paimsiu plona teptuku Pamerkiu į juodus dažus ir dažysiu galu šepečiai. Kokia mano meškos nuotaika? (vaikų atsakymai "jis šypsosi")

Dabar šiek tiek pailsėsime ir pradėsime dirbti. Palauk, žiūrėk ir daryk su mumis.

3. Kūno kultūros momentas: „Du sėdėjo turėti...»

4. Savarankiška vaikų veikla.

Ir dabar tai padarysi nupiešk kiekvienas savo meškiuką. Kokius turėsi? lokiai- laimingas ar liūdnas? Jei kam reikia pagalbos, ateisiu ir padėsiu.

5. Apibendrinant.

Analizė: (Paimu žaislą) Meškiukas, pažiūrėk, kiek dabar turi piešinių su savo atvaizdu. Vaikai labai stengėsi tau padėti. Dabar galite juos dovanoti kam tik norite!

Meškiukas: (Žiūri į vaikų piešinius)- Ačiū, vaikinai, man patinka šis juokingas mažas meškiukas, bet šitas juokingas, man jos visos labai patinka ir galiu siųsti savo broliams! Sveika! Viso gero!

Auklėtojas: - Bet prieš išeidami pažaiskite su mumis (žaidimas "Meškiukas..." arba „U Meška miške...» ).

Ačiū, kad likote ir žaidžiate su mumis.

Meškiukas: - Buvo labai smagu. O dabar laikas man eiti į mišką, atsisveikink! Klausyk mano atsisveikinimo dainos.

Rusijoje gyvena rudasis lokys

Jis visur turi brolių

Australijoje brolis yra mažiausias

Jo vardas Koala Bear

Amerikoje vidutinis brolis

Jo vardas grizlis.

O Tundra ledinė

Ten gyvena vyresnysis brolis – baltaodis.

turėti "lapai".

Auklėtojas: Vaikinai, jūs visi puikūs! Pakabinkime savo piešinius savo parodoje. Tada Mishutka ateis ir paims juos savo draugams ir broliams.






















Baizhumanova Daria Nesipovna

Mini centro „Balapan“ grupės „Vaivorykštė“ mokytoja

Stepnogorsko Akmolos sritis PA

Valstybinė įstaiga „Karabulako kaimo vidurinė mokykla“

Tikslas:

Išmokykite vaikus bakstelėti kietu pusiau sausu šepetėliu išilgai kontūro ir kontūro viduje.

Užduotys:

Išmokykite vaikus piešti gyvūnus kišimo metodu. Stiprinkite gebėjimą piešti teptuku įvairiais būdais.

Švietimas: ugdyti gebėjimą piešti guašu naudojant kišenėlę; užtepkite raštą visame paviršiuje; perteikti bruožus piešinyje išvaizda turėti.

Švietimas: ugdyti smalsumą, vaizduotę, pažintinius gebėjimus ir supančio pasaulio suvokimą, gebėjimą savarankiškai pasirinkti vaizdo spalvų gamą.

Švietimas: Ugdykite rūpestingą požiūrį į gyvąją gamtą ir tikslumą darbo metu.

Preliminarus darbas:Žvelgiant į gyvūnų iliustracijas. Pasakos „Maša ir lokys“ skaitymas.

Medžiaga: kraštovaizdžio lapas su nupieštu lokio kontūru; šepečiai (kieti, guašas, stiklinė vandens, stovas šepečiams, servetėlės). Du pavyzdžiai: ant vieno – meškos kontūrai, kitame – kišimo metodu nupieštas lokys.

Tiesiogiai judėkite švietėjiška veikla:

Džiaugsmo ratas

1. Ryte atsikeliame su vaikais ratu ir sakome:

Sveiki, dešinė ranka - ištieskite į priekį,

Sveiki, kairė ranka - ištieskite į priekį,

Sveiki, drauge, susikibkime rankomis su kaimynu,

Sveiki, drauge, paimkime kita ranka,

Sveiki, sveiki draugiškas ratas (suspaudžiame rankas).

Mes stovime susikibę už rankų, kartu esame didelis kaspinas,

Mes galime būti maži (pritūpę)

Galime būti dideli (atsikeliame), bet niekas nebus vienas.

Užduodu vaikams mįslę:

„Vasarą jis vaikšto per mišką, o žiemą ilsisi duobėje“. (Turėti)

Auklėtojas- Teisingai! Kaip atrodo lokys? Jis pūkuotas, turi keturias kojas, mažą uodegą, o pats – didelis. Dabar skaitau pasaką „Maša ir lokys“

Pasakyk man, ką Mishka padarė su Maša, gerai ar blogai?

Vaikai: Blogai, jis neleido Mašos namo.

Pedagogas: Taip, Miša neleido Mašos namo, o ką Maša padarė?

Vaikai: Ji jį pergudravo.

Pedagogas: Taip, ji jį pergudravo ir taip pateko namo pas senelius.

Pedagogas: Dabar turime atidžiau pažvelgti į lokį. Kokios formos yra lokio kūnas?

Vaikai: Kūnas – ovalus

Pedagogas: O galva?

Vaikai: Apvalus.

Pedagogas: Kas žino, kaip nupiešti pūkuotą lokį? Kokį metodą ar techniką naudosime?

Vaikai: Kibimas

Pedagogas: Teisingai. Kibimas. Leiskite man parodyti, kaip piešti.

(Rodyti) Iš pradžių kiškite pagal lokio kontūrą - galvą, liemenį, uodegą, letenas, o tada į vidų.

Pedagogas: Toks ir pūkuotas lokys pasirodė. Ką dar pamiršau baigti piešti meškiukui?

Vaikai: Akys ir nosis.

Pedagogas: Teisingai, akys ir nosis. Bet aš juos ne piešiu, o klijuoju. Pažiūrėkite, koks nuostabus pasirodė lokys!

Prisimeni, kaip nupiešti lokį? Turime stengtis neperžengti kontūro linijos.

(savarankiškas vaikų darbas, individuali pagalba)

Dabar atsisėskite prie stalų ir pradėkite piešti.

Fizik. minutė „Prie meškos miške“

Kai vaikai baigia savo darbus, aš atlieku analizę, pažymėdamas sėkmingiausius darbus ir pažymėdamas vaikų padarytas klaidas.

Netradicinis piešinys su glamžytu popieriumi darželyje vidurinėje grupėje tema „Meškiukas“ žingsnis po žingsnio

Razgulyaeva Julija Aleksandrovna, MBDOU mokytoja Darželis Nr. 25" Kostroma.
Medžiagos aprašymas: Siūlau jums tiesioginių edukacinių užsiėmimų, skirtų vidurinės grupės vaikams (4-5 m.), santrauką tema „Meškiukas“. Ši medžiaga bus naudinga darželio auklėtojams ir tėvams.
Tikslas: supažindinti vaikus su netradicinė technologija piešimas suglamžytu popieriumi.
Užduotys:
Švietimas:
1. Sužadinti vaikų susidomėjimą netradiciniu piešimu.
2. Išmokite nupiešti vaizdą didelį ir sutvarkykite jį pagal lapo dydį.
3. Stiprinti gebėjimą vaizduoti kūno dalis, stebėti jų santykinį dydį, vietą ir spalvą.
Švietimas:
1. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą.
Švietimas:
1. Puoselėti nepriklausomybę.
2. Ugdykite tvarkingumą.
Metodai ir metodai: vaizdinė, praktinė veikla vaikams, klausimai vaikams – žodiniai.
Medžiagos ir įranga:žaislinis meškiukas; dailininko E. Charušino paveikslai, kuriuose vaizduojamas lokys; peizažinis popierius, popieriaus lapai, guašas, teptukas, indelis vandens, pieštukas, drėgnos servetėlės.
Preliminarus darbas: Lauko žaidimas „Pas mešką miške“, meškos išvaizdos tyrimas, meškiuko spalvinimas; pokalbis apie netradicinę piešimo techniką – suglamžytą popierių.

Pamokos eiga

Pasigirsta beldimas į duris.
Vaikinai, šiandien turime svečią. Pažiūrėk, kas tai? (Turėti)
Kas tas lokys? (gyvūnas)
Taip, vaikinai, lokys yra stiprus gyvūnas. Pažiūrėkite, koks galingas jo kūnas. (tiria žaislą – mešką.)
Kokios formos yra lokio galva? (apvalus)
Kas yra ant galvos? (ausys)
Ką dar turi lokys? (liemuo - ovalo formos, pailga nosis, apvalios akys.)
Be to, lokys turi keturias letenas – dvi priekines ir dvi užpakalines – ir uodegą. Pažiūrėkite, kaip menininkas Jevgenijus Charušinas savo nuotraukose pavaizdavo lokius. Jis tik piešė, bet ir rašė istorijas apie gyvūnus.
E. Charušino paveikslų ekspertizė.


Pažiūrėkite, kokie nuostabūs lokiai nupiešti šiame paveikslėlyje. ką jie veikia (vaikų atsakymai.)
Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų svečią, jis atrodo liūdnas. Išsiaiškinkime, kas jam atsitiko?
Vaikai- Meška, kas atsitiko?
Mishka sako- Taip, man vienam nuobodu, noriu daug draugų.
Vaikinai, padėkime lokiui, nupieškime jam draugus – meškiukus.
Vaikai- Taip, padarykime.
Bet prieš pradėdami piešti, ištieskime rankas.
Pirštų gimnastika „Aplankykite lokį“.
Meškiukai pakvietė mus aplankyti (delnai ant skruostų, purtyti galvą)
Ir mes ėjome taku (pirštai vaikšto ant stalo)
Iš viršaus į viršų, iš viršaus į viršų (delnais trenkiasi į stalą)
Šok-šok, šokini-šok (kumščiai beldžiasi į stalą)
Matome aukštą medį (nukreipkite vienas į kitą kumščiais)
Matome gilų ežerą (banginiai judesiai su šepečiais)
Iš viršaus į viršų, iš viršaus į viršų, šuoliu-šuoliu, šuoliu-šuoliuku
Paukščiai dainuoja dainas (delnai sukryžiuoti)
Grūdai visur nuskabomi.
Jie pešasi ir čia, ir ten (pirštas ant delno)
Atvykome aplankyti lokių (rodomas stogas)
Namelyje radome duris
Jie beldėsi: vienas-du-trys (trenkia kumščiu į delną)
Paskubėk ir atidaryk mums (suspaudžiame ir atkišame pirštus).
Nuo ko pradėti piešti mešką? (iš galvos)
Teisingai, pirmiausia pieštuku nupiešime galvą.


Tada nupiešiame liemenį.


Kas dar padės nupiešti gauruotą meškos kailį? (suglamžytas popierius)
Paimkite kelis popieriaus lapus ir suglamžykite juos į gabalėlius.


Pamerkite gumulėlius į guašą ir prispauskite prie nubrėžtų linijų.


Ko dar trūksta mūsų dažytiems meškų jaunikliams? (akys ir nosis).
Teisingai. Teptuku nupieškime akis ir nosį.


(Vaikai dirba. Jei reikia, mokytojas suteikia individualią pagalbą.)
Kūno kultūros pamoka „Meška“
Stumdyk, meški, (tupdyk kojas)
Plok, meška. (plojame rankomis)
Pritūpk su manimi, broli, (pritūpkime)
Letenos aukštyn, pirmyn ir žemyn (rankų judesiai)
Nusišypsok ir atsisėsk.

Darbas paruoštas!
Na, vaikinai, pažiūrėkite, kokių nuostabių draugų susiradote Mishka.
Mishka sako.– Ačiū, vaikinai, už naujus draugus.
Šauniai padirbėta!

Tikslas:

Medžiaga:

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga

„Bendrojo ugdymo darželis Nr. 55 „Kileček“

Zelenodolsko savivaldybės rajonas

Tatarstano Respublika

GCD santrauka piešimui vidurinėje grupėje (poke technika su sausu klijų šepetėliu) „Meškiukas“

Pedagogas: Makhmutova G.R.

2015 m

GCD santrauka piešimui vidurinėje grupėje

"Meškiukas"

Tikslas:

Supažindinkite vaikus su nauja piešimo technika - "poke" (sausų klijų šepetys);

Smulkiosios rankų motorikos lavinimas, judesių koordinacija;

Sukelkite vaikų norą piešti meškos draugus;

Išmokite piešti išilgai kontūro „poke“ metodu;

Stiprinti žinias apie spalvą (ruda, paskatinti domėjimąsi piešti įvairiais būdais.

Medžiaga:

Baigto meškos piešinio pavyzdys, meškos kontūrai peizažo lape, žaislas - mažas meškiukas (muzikinis žaislas, bet galite naudoti garso takelį, paveikslėlius su koala, grizliu, baltojo lokio meškiuku, šepečius pagaminti iš šerių Nr. 4, ploni minkšti šepečiai, guašas (ruda, juoda, raudona, servetėlės, indeliai vandens.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, šiandien pas mus atėjo meškiukas.

O, bet kur jis, kažkur pasislėpęs? Ieškokime jo. (Meškiukas yra žaidimų kampelyje, vaikai jo ieško ir randa.)

Labas, Mishutka, kodėl tu slepiesi ir kodėl tu tokia nelaiminga?

Meškiukas: - Labas, atėjau pas tave iš miško. Ir ne linksma, nes kitose šalyse gyvenantys broliai man atsiuntė dainą ir savo portretus. Klausykite čia: (žaislas dainuoja dainą:

Rusijoje gyvena rudasis lokys.

Jis visur turi mažuosius brolius.

Australijoje brolis yra mažiausias

Jo vardas koala lokys.

Amerikoje vidutinis brolis

Jo vardas grizlis.

Ir ledinėje Tundroje,

Ten gyvena vyresnysis brolis – baltaodis. Dainuodamas dainą lokys rodo meškų portretus.)

Pedagogas: – O kas jus taip nuliūdino? Nuostabi daina ir portretai labai gražūs.

Mažasis lokys: - Man labai liūdna, nes neturiu savo portreto. Norėdami išsiųsti jį savo broliams ir draugams.

Pedagogas: - Neverk, Mishka! Tu tokia graži, pūkuota, gauruota, nusiramink.

O, vaikinai, ką turėtume daryti? Kaip mes galime nudžiuginti Mishka? Turime jam padėti. Bet kaip? (Vaikų atsakymai.)

Ar gali nupiešti?

Nusiramink, Mishka, neliūdėk, mes tau padėsime. Štai, Mishutka, žiūrėk, aš turiu vieną piešinį.

Eikime prie stalų (viskas, ko reikia, yra ant stalų; vaikai eina prie stalų.). - Žiūrėk, Miška, tu turėsi daug tų pačių gražių piešinių.

2. Pagrindinė dalis.

Šiandien nupiešime meškiuką. Ant jūsų stalų yra popieriaus lapai su meškos atvaizdu, visi jie skirtingi: prie kurių stovi meška, ant kitų šoka, ant kitų daro pratimus. Miškei nupiešsime skirtingus portretus. Norėdami tai padaryti, jums reikės rudų dažų ir teptuko.

Nuspalvinsime Meškiuką, ir darysime tai naujai. Norėdami pavaizduoti lokį kaip pūkuotą, naudosime šerių šepetį. Šepetys veiks ypatingai: šokinėja aukštyn ir žemyn. Paimkite šepetėlius į rankas ir bandykite be dažų (parodykite, kaip veiks teptukas (šepetėlio galiukas turi „žiūrėti“ į lubas).

Puiku, viską darote teisingai! Mes pradedame dažyti nuo galvos. Žiūrėk, aš renkuosi dažus. Kokios spalvos dažų mums reikia norint nudažyti lokį? (Ruda.)

Pasiimu rudus dažus ir pradedu "bakstyti" teptuku, pirmiausia palei kontūrą, apeidama visą kontūrą. Tada tuo pačiu būdu nudažysiu visą lokį. Mano šepetys šokinėja aukštyn ir žemyn. Rezultatas buvo gražus, pūkuotas lokys. Bet ką aš pamiršau nupiešti? (Akys, burna, nosis.) Norėdami nupiešti akis, burną, nosį, paimsiu ploną teptuką, pamirkysiu jį juodais dažais ir teptuko galu dažysiu. Kokia mano meškiuko nuotaika? (vaikų atsakymai „jis šypsosi“)

Dabar šiek tiek pailsėsime ir pradėsime dirbti. Palauk, žiūrėk ir daryk su mumis.

3. Kūno kultūros minutė: „Sėdėjo du lokiai...“

4. Savarankiška vaikų veikla.

O dabar kiekvienas nupiešite savo meškiuką. Kokius lokius turėsi – linksmus ar liūdnus? Jei kam reikia pagalbos, ateisiu ir padėsiu.

5. Apibendrinant.

Analizė: (Paimu žaislą) Meškiukas, pažiūrėk, kiek dabar turi piešinių su savo atvaizdu. Vaikai labai stengėsi tau padėti. Dabar galite juos dovanoti kam tik norite!

Meškiukas: (Žiūri į vaikų piešinius) - Ačiū, vaikinai, man patinka šis juokingas meškiukas, o šis juokingas, man jie visi labai patinka ir galiu nusiųsti savo broliams! Sveika! Viso gero!

Pedagogas: - Bet prieš išeidamas pažaisk su mumis (žaidimas „Meškiukas...“ arba „Pas meškiuką miške...“).

Ačiū, kad likote ir žaidžiate su mumis.

Meškiukas: – Man buvo labai smagu. O dabar laikas man eiti į mišką, atsisveikink! Klausyk mano atsisveikinimo dainos.

Rusijoje gyvena rudasis lokys

Jis visur turi brolių

Australijoje brolis yra mažiausias

Jo vardas Koala Bear

Amerikoje vidutinis brolis

Jo vardas grizlis.

O Tundra ledinė

Ten gyvena vyresnysis brolis – baltaodis.

Meška "išeina".

Pedagogas: Vaikinai, jūs visi puikūs! Pakabinkime savo piešinius savo parodoje. Tada Mishutka ateis ir paims juos savo draugams ir broliams.


GCD santrauka piešimui naudojant „poke“ techniką su sausu klijų šepetėliu vidurinėje grupėje „Meškiukas“

Tikslas: įtvirtinti piešimo techniką - "poke" (sausas klijų teptukas);

Smulkiosios rankų motorikos lavinimas, judesių koordinacija;

Stiprinti galimybę piešti išilgai kontūro naudojant „poke“ metodą;

įtvirtinti žinias apie spalvą (ruda, paskatinti susidomėjimą piešti įvairiais būdais.

Švietimas:

Ugdykite susidomėjimą laukiniais gyvūnais.

Švietimas:

Skatinkite vaikus panaudoti savo žinias ir idėjas apie lokio išvaizdos ypatybes.

Ugdyti gebėjimą pavaizduoti lokį, tiksliai perteikiant išvaizdos ypatybes ir proporcijas.

Švietimas:

Ugdyti vaikų gebėjimą perteikti paprastą, paprastą vaizdą vienu personažu (meška).

Stiprinti gebėjimą nubrėžti kontūrą paprastu pieštuku, dažydami meškos kailį naudokite sausą, kietą šepetėlį.

Medžiaga pamokai:

Meškiuko žaislas;
- paprasti pieštukai;

Teptukas kietas ir akvarelinis.

Preliminarus darbas:

Pokalbis apie laukinius gyvūnus

Paveikslų serijos „Laukiniai gyvūnai“ ekspertizė

Stiprinti žinias apie spalvas (ruda, paskatinti domėjimąsi piešti įvairiais būdais.

Medžiaga:

Baigto meškiuko piešinio pavyzdys, žaislas - meškiukas. Šepečiai su šereliais, ploni minkšti šepečiai, guašas (ruda, juoda, raudona, servetėlės, indeliai vandens.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, pavadinkite man žaislus, kuriuos žinote. (Vaikų atsakymai)

Dabar patikrinkime, ar surašėte visus žaislus? (Rodyti demonstracinę medžiagą)

Vaikinai, užminėsiu jums mįslę. Turite atspėti, apie kurį žaislą užminėu mįslę. (Paslaptis)

Teisingai, tai lokys.

Mokytoja kviečia vaikus pažvelgti į meškos atvaizdą. Klausia, kokio kailio turi meškiukas. (pūkuotas, gauruotas).

Kūno kultūros pamoka „Tynyne gyveno meškiukai“.

Jaunikliai gyveno tankmėje

Jie pasuko galvas

Taip jie suko galvas.

Jaunikliai ieškojo medaus,

Kartu jie siūbavo medį,

Šitaip, šitaip jie kartu supurtė medį.

Jaunikliai gėrė vandenį

Sekėme vienas kitą,

Taip, taip visi vienas po kito sekė.

Jaunikliai šoko

Jie pakėlė letenas aukštyn,

Šitaip, šitaip jie pakėlė letenas aukštyn.

Ar norėtumėte nupiešti meškos jauniklį tokiu pat gražiu kailiu? (vaikų atsakymai)

Kokiu metodu galime jį nupiešti? („Poke metodas“).

Taip, vaikai, mes jums jau pažįstamu būdu, naudodami kietą šepetį ir guašu, nupiešime meškiuko kontūrą, paprastu pieštuku.

(vaikai susėda).

Pedagogas:

Priminkite ir parodykite vaikams, kaip teisingai laikyti šepetį: kaip pieštuką, trimis pirštais, bet virš metalinės šepetėlio dalies.

Kaip manote, nuo ko reikėtų pradėti piešti meškos jauniklį? (Vaikų atsakymai)

Šauniai padirbėta! Pirma, mes naudojame „poke“ metodą, kad atsektume meškiuko kontūrus. Kūno piešimas visada prasideda kryptimi žemyn. Kokia lokio kūno dalis yra viršuje? (Galva)

Teisingai! Kokios formos yra lokio galva? (Apvalus)

gerai. Kurią kūno dalį reikia nupiešti toliau? (Meškos jauniklio liemuo / kūnas)

Puiku, kokia figūra atrodo lokio jauniklio kūnas? (Ovalus)

Kokias dalis dar reikia nupiešti mūsų meškiukui? (priekinės ir užpakalinės kojos, jos ovalios, ausys pusapvalės).

Kai kontūras bus paruoštas, užpildykite viduje esančią erdvę naudodami „poke“ metodą.

Mokytojas palydi instrukcijas demonstravimu ir kviečia vaikus.

Ko trūksta mūsų meškiukui? (Vaikų atsakymai)

Bet pirmiausia pažaisime pirštais.

Atlikite pratimą – apšilkite šepetėliu, o ranka turi būti ant alkūnės. (Vaikai atlieka judesius pagal tekstą ant mažo popieriaus lapo).

Laikykite šepetį taip – ​​(ranka ant alkūnės. Laikykite šepetį trimis pirštais prie skardos pagrindo.

Tai sunku? Ne, tai nieko! - Rankos judesiai palei tekstą.

Dešinė – kairė, aukštyn ir žemyn

Mūsų šepetys nubėgo.

Ir tada, ir tada - Šepetys laikomas vertikaliai.

Šepetys bėga aplinkui. Atlikite smūgius be dažų

Sukasi kaip viršūnė. ant lapo.)

Po kišimo ateina kišimas!

Nupieškime šiuos pūkuotus meškiukus!

Savarankiškas vaikų darbas.

Kai piešinys išdžius, plonu šepetėliu, juodos spalvos, pridėsime prie meškos akis, nosį, burną ir nagus.

4. Savarankiška vaikų veikla.

O dabar kiekvienas nupiešite savo meškiuką. Kokius lokius turėsi – linksmus ar liūdnus? Jei kam reikia pagalbos, ateisiu ir padėsiu.

5. Apibendrinant.

Analizė: (paimu žaislą) Meškiukas, pažiūrėk, kiek dabar turi piešinių su savo atvaizdu. Vaikai labai stengėsi tau padėti. Dabar galite juos dovanoti kam tik norite!

Meškiukas: (Žiūri į vaikų piešinius) - Ačiū, vaikinai, man patinka šis juokingas meškiukas, o šis juokingas, man jie visi labai patinka ir galiu nusiųsti savo broliams! Sveika! Viso gero!

Pedagogas: Vaikinai, jūs visi puikūs! Pakabinkime savo piešinius savo parodoje.



pasakyk draugams