Famp parengiamosios grupės Federalinių valstijų švietimo standartų pastaboms. Pamokos apie femp „Metų pedagogo“ konkurso parengiamojoje grupėje santrauka. Didaktinis žaidimas „Surask vietą iš eilės“

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

GCD santrauka FEMP parengiamojoje grupėje. Tema: „Aplankykite Lesovičių“

Tikslas: Įtvirtinti vaikų matematines žinias, įgūdžius ir gebėjimus.
Užduotys:
Pagerinti skaičiavimo pirmyn ir atgal įgūdžius per 10; toliau ugdyti gebėjimus spręsti uždavinius sudėjus ir atimant skaičius, gebėjimą uždavinių sprendimus užrašyti skaičiais; įtvirtinti žinias apie savaitės dienų seką, apie skaičiaus 8 sudėtį;
Sudaryti sąlygas loginiam mąstymui, dėmesingumui, dėmesingumui ugdyti; prisidėti prie psichinių operacijų formavimo, gebėjimo pagrįsti savo teiginius ir suprasti ugdomąją užduotį.
Ugdykite gebėjimą savarankiškai stebėti atliekamą darbą.
Ugdykite aktyvumą, pagarbą vienas kitam, discipliną, savarankiškumą,
Įranga:
Laiškas, garso įrašas „Miško garsai“, „Kikimoros pasirodymas“; pristatymas, kortelės su skaičiais nuo 1 iki 10 (kiekvienam vaikui), skaičiavimo pagaliukai, darbo knygelės E.V. Kolesnikova "Skaičiuoju iki dvidešimt", pieštukai.

Pamokos eiga

Laiko organizavimas
Pedagogas: (stovėdamas šalia mokytojo ratu) - Vaikinai, šiandien nuostabi diena! Laikykimės už rankų ir šypsokimės vieni kitiems. Žaidimas„Pasakyk draugui savo nuotaiką“
Pedagogas: Vaikinai, šiandien atėjau į darželį ir ant savo stalo radau jums skirtą laišką. Paskaitykime! Norėti? Įdomu, kas jame parašyta ir kas jį atsiuntė: (2 skaidrė)
"Sveiki bičiuliai!
Kviečiu į mūsų stebuklingą mišką. Zylė pasakojo, kad darželyje gyvena labai draugiški, linksmi ir drąsūs vaikai. Jie žino skaičius, moka gerai skaičiuoti ir spręsti uždavinius. Jei nori pasitikrinti ar viską žinai ir nebijai sunkumų, tai antradienį ateik į mūsų mišką. Aš lauksiu tavęs. Lesovičok.
"
Pedagogas: Na, vaikinai, eime į kelionę? Ar norite aplankyti pasakų mišką?
Vaikai: Taip!
To, kas buvo išmokta, kartojimas ir įtvirtinimas:
Pedagogas: Vaikinai, kokia šiandien savaitės diena?
Vaikai: antradienis!
Pedagogas: Tiesa, kada mus pakvietė Lesovičokas? Taigi galime eiti į kelią. Kokia savaitės diena tada buvo vakar?
Vaikai: Pirmadienis.
Auklėtojas: Kiek dienų yra savaitėje?
Vaikai: Septyni!
Pedagogas:Šauniai padirbėta! Na, tada eime! Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad einame per mišką.
(Groja garso įrašas „Miško garsai“.).
Pedagogas: Ar girdi paukščių čiulbėjimą ir lapų ošimą po tavo kojomis? Atmerk akis, žiūrėk, mes miško proskynoje. Miško pakraštyje voveraitės žaidžia su skaičiais (3 skaidrė). Kiekvienas voveraitės jauniklis turi tik vieną kortelę su skaičiumi, ir reikia suskaičiuoti, kiek voverių jauniklių žaidžia. (9)
- Sudėkite skaičius iš eilės, pradedant nuo mažiausio skaičiaus. (1,2,3,4,5,6,7,8,9)
Pedagogas: Staiga iš miško tankmės iššoka gudri raudonoji lapė. Koks yra lapių skaičius, jei suskaičiuosime jas visas kartu? (10)
- Pridėkite kitą numerį ant savo stalo.
– Dabar suskaičiuokime skaičius atvirkštine tvarka. (10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1)
- Šauniai padirbėta!
Pedagogas:(4 skaidrė) Voverės išsigando lapės ir pasislėpė savo įduboje, pradėjo žaisti toliau, bet lapė nepaliko, pasislėpė ir klausėsi, kas bus toliau.
– Kuris skaičius bus didesnis už 7 ar 8? - vienas voveraitė paklausė kitų.
Pedagogas: Vaikinai, išbandykime save. Ką tu pasakytum? Rodyti. (8)
(vaikai rodo kortelę su numeriu)
- Kiek yra 3 plius 4? - paklausė kita voveraitė.

Kokį skaičių pasakytumėte? Rodyti. (7)
– Kuris skaičius didesnis, 5 ar 6, ir kiek? (6 virš 5 po vieną)
- Koks skaičius yra tarp skaičių 7 ir 9? (8)
– Išvardink 9 skaičiaus kaimynus? (8 ir 10)
Pedagogas: Labai teisingi atsakymai! Vaikinai, jūs viską sutvarkėte geriau nei voveraitės, jie neatsakė iš karto ir susipainiojo.
Bet lapė visą laiką klausėsi ir manė, kad voverės protingos, daug žino, bet ji ne. Tada lapė nusprendė paprašyti voverių pažaisti žaidimą, bet jie iškėlė sąlygą, kad ji išmoktų spręsti problemas, tada ims ją į žaidimą.
Pedagogas: Vaikinai, padėkime lapei išspręsti problemas. Atsakymą parodysime skaičiais.
Kolesnikovos darbo knygelės užduoties atlikimas(8 pamoka, 1, 2 užduotis)
Žvalgybos užduotys:
1) Obuoliai nukrito nuo šakos ant žemės.
Jie verkė, verkė, liejo ašaras
Tanya surinko juos į krepšelį.
Parvežiau draugams dovanų
Du už Seryozhka, trys už Antoshka,
Katerina ir Marina,
Ole, Sveta ir Oksana,
Kalbėk greitai,
Kiek yra Tanya draugų?

2) Iš dangaus nukrito žvaigždė,
Užsukau aplankyti vaikų.
Du šaukia paskui ją:
"Nepamiršk savo draugų!"
Kiek ryškių žvaigždžių išnyko?
Ar žvaigždė nukrito iš dangaus?

3) Senolė nusprendė išsikepti sūrio pyragus.
Tešlą ištraukiau ir įkūriau orkaitę.
Senoji ponia nusprendė iškepti sūrio pyragus,
Visiškai pamiršau, kiek jų reikia.
Du dalykai – mano anūkei,
Du dalykai – seneliui,
Du dalykai – Tanyai,
Kaimyno dukros...
Skaičiau ir skaičiavau, bet pasiklydau,
Ir viryklė buvo visiškai įkaitinta!
Padėkite senajai panelei suskaičiuoti sūrio pyragus.
Pedagogas: Na, gerai, vaikinai, mes išmokėme lapę spręsti problemas, vadinasi, voverės įtrauks ją į savo žaidimą ir jiems bus smagu. Leisk jiems dabar skaičiuoti kartu, o tu ir aš pailsėsime.
Fizminutka: Vaikai stovi ratu.
Ar gerai, kad šviečia saulė? (pavaizduoti saulę)
gerai! (ploti rankomis)
Gerai, koks vėjas pučia? (pavaizduoti vėją)
gerai! (ploti rankomis)
Ar gera eiti su draugais? (vaikščioti)
gerai! (ploti rankomis)
Ar gera glaustis su mama? (apkabinti save)
gerai! (ploti rankomis)
Ar gera gimtajame krašte? (išskleiskite rankas į šonus)
gerai! (ploti rankomis)
Ar gerai ten, kur yra mūsų namai? (pavaizduoti namą)
gerai! (ploti rankomis)
Ar gera šokti? (verpimo)
gerai! (ploti rankomis)
Gerai, kad mes visi kartu (nykščiai aukštyn)

Pedagogas:(muzika ir 5 skaidrė) Vaikinai, darosi tamsu. Baugus! Aš matau trobelę, ji stovi pelkėje ( vaikai atveria akis).
Pedagogas: Kas gyvena šioje trobelėje? Gal galite pasakyti, kas jame gyvena, apibūdinti šeimininkės išvaizdą ir charakterį (vaikų atsakymai).
Kikimora: Ką, tu nebijojai ateiti pas mane?
Vaikai: atėjo.
Kikimora: Aš ilgai laukiau, mano mielieji. Ne veltui tavęs laukiau, noriu, kad atliktum mano užduotį. Dar niekam nepavyko to išspręsti, pažiūrėkime, ar galite tai padaryti. Loginės užduotys E. V. Kolesnikovos darbo knygelėje, 8 pamoka, 4 užduotis(6 skaidrė)
(sėdėdami savo vietose)
Pratimas: Nubrėžkite apskritimą ir stačiakampį taip, kad stačiakampis būtų apskritimo viduje, o apskritimas būtų stačiakampio viduje
Kikimora:Šauniai padirbėta! Nesitikėjau, kad būsi tokia protinga. Na, pirmyn, geros kelionės!
Pedagogas: Kokie jūs protingi vaikinai! Nenuleiskite vienas kito! Tęsiame kelionę po pasakų mišką (7 skaidrė, Pasirodo Lesovichok).
Lesovichok: O, vaikinai, kaip man malonu matyti jus mūsų miške. Tai aš pakviečiau tave į mūsų pasakų mišką. Savo laiku daug gyvenau, daug žinau ir galiu. Ir pabandykite atlikti mano užduotį. Neseniai miško gyventojai pasistatė sau namą, bet nesuprato, kas kuriame bute gyvena, nes susikivirčijo.. Ant namo stogo yra skaičius 8, tai reiškia, kiek gyvūnų turi gyventi kiekviename aukšte ? (8) Sutaikyti juos ir grąžinti į savo butus. ( Kiekvienas vaikas dirba prie skaičiaus 8 kompozicijos. Ir vaikas, kuris ją atliko greičiausiai, parodo šią skaičiaus kompoziciją dideliame name).(8 skaidrė)
Lesovichok:Šauniai padirbėta! Šaunuoliai, jūs įvykdėte mano užduotį. Visą kelią stebėjau tave ir buvau patenkintas. Žinote elgesio miške taisykles, nieko neįžeidėte, nieko nepažeidėte. Už tai aš jums padovanosiu šią rudens puokštę kaip suvenyrą. Tai primins jums neįprastą kelionę į stebuklingą mišką. (9 skaidrė)
Pedagogas: Vaikinai, jau vėlu, laikas grįžti į darželį. Užmerkite akis ir suskaičiuokite iki trijų. ( skamba miško muzika)
Pamokos santrauka:
– Sakykite, prašau, ar jums patiko keliauti po pasakų mišką ir atlikti neįprastas miško herojų užduotis? Kaip?
-Su kuo mes susitikome ir kalbėjomės miške?
– Kokios užduotys patiko, kurios sukėlė sunkumų?

Pristatymas tema: Vizitas Lesovičiaus

Pamokos apie FEMP parengiamojoje grupėje santrauka

konkursui „Metų mokytojas“.

MBDOU Nr. 15 „Katyusha“ mokytoja Agababova I.Yu.

Tema: „Skaičius 8. Numeris 8 „Kelionė į žinių šalį“

Programos turinys.

Užduotys:

Švietimas:

  1. Sustiprinkite savo supratimą apie skaičiaus 7 sudėtį, skaičiavimo įgūdžius per 7
  2. Tęsti laikinų atstovų formavimą (savaitės dienomis)
  3. Supažindinti su skaičiaus 8 ir skaičiaus 8 formavimu ir sudėtimi;
  4. Stiprinti gebėjimą susieti objektų skaičių su skaičiumi;
  5. Pataisykite geometrinių figūrų pavadinimus; santykis tarp visumos ir dalių

Švietimas:

  1. Ugdykite loginį mąstymą
  2. Pateikite idėjų apie teisingus ir klaidingus sprendimus

Švietimas:

  1. Ugdykite gebėjimą sutelkti dėmesį į atliekamą užduotį.
  2. Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje, užsispyrimą, gebėjimą suprasti ir savarankiškai atlikti mokytojo užduotis
  3. Ugdykite malonų, pagarbų požiūrį į kitus,dirbti savarankiškai su padalomąja medžiaga.

Prioritetinė ugdymo sritis: „Pažinimas“

Švietimo sričių integracija: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Sveikata“, „Muzika“, „Darbas“

Veiklos rūšys: pažintinė, motorinė, žaidimų, komunikacinė, darbinė.

Integruotų ugdymo sričių tikslai

Bendravimas

  • ugdyti vaikų laisvą bendravimą, kalbą, atmintį, dėmesį, mąstymą
  • suaktyvinti vaikų žodyną.

Socializacija

  • ugdyti vaikų smalsumą, savitarpio pagalbos ir savigarbos įgūdžius.

Kūno kultūra

  • toliau ugdyti vaikų motorinę veiklą dinaminės pauzės metu

Muzika

  • stiprinti vaikų gebėjimą girdėti ir judėti pagal įvairios dinamikos muziką.

Darbas

Išvalykite darbo vietą ir laikykite ją tvarkingą

Metodinės technikos.

  1. meninis žodis;
  2. klausimai vaikams, atsakymai; mįslių spėjimas;
  3. savarankiškas darbas su kortelėmis;
  4. individualūs ir choriniai atsakymai;
  5. žaidimai su kamuoliu, skaičiavimas garsiai;
  6. dirbant su pašalpomis
  7. netikėtumo akimirka;
  8. skatinti ir girti vaikus.

Preliminarus darbas:

Mokymasis skaičiuoti iki 10 ir atgal, geometrinių figūrų pažinimas, lavinamųjų žaidimų mokymasis, vadovų, kortelių, dalomoji medžiaga gamyba.

Medžiaga GCD: magnetinė lenta, kortelės su skaičiais „7“, „8“; skaičių serija su skaičiais nuo 1 iki 10; laukinių gyvūnų nuotraukos (kiškis, voverė, vilkas, lokys, lūšis, briedis, ežiukas), paveikslėliai, kuriuose vaizduojami objektai, kaip atrodo skaičius 8 (kriaušė, matrioška, ​​stiklainis), namelis „Skaičiaus 8 kompozicija“, kortelės su kvadratėliais namams, raudoni kvadratai 10 x 10 cm po 7 vnt, mėlyni kvadratai 1 vnt., paprasti pieštukai pagal vaikų skaičių, popieriaus lapai su skaičiumi 8 (taškeliais) vaikų savarankiškam darbui, lėkštės dalomajai medžiagai pagal vaikų skaičių, kamuolys, magnetukai tvirtinimo priemonėms, klijai, teptukas, šokoladukai pagal vaikų skaičių, jaustukai pagal vaikų skaičių, muzika iš animacinio filmo "Mažas variklis iš Romaškovo", muzika fizinei išsilavinimas.

Pamokos eiga.

Laiko organizavimas.

IN.- Sveiki, vaikinai, mano vardas Irina Jurjevna, kviečiu jus ateiti ant kilimo.

IN.– Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai, norėdami pamatyti, ko išmokote ir kiek žinote. Pasisveikinkite su savo svečiais.

IN. - Sustokime ratu, susikibkime už rankų ir šypsokimės vieni kitiems. Vaikai ir jų mokytojas stovi ratu.

IN.- Plačiame rate matau,

Visi mano draugai atsistojo.

Eisime tuoj pat

Dabar eikime į kairę

Susirinkime apskritimo centre,

Ir mes visi grįšime į savo vietą.

Nusišypsokime, mirktelkime,

Ir pradėkime pamoką

Vaikai atlieka pratimus pagal tekstą. 1 kartą

IN.– Visi atidžiai klausysitės, į klausimus atsakysite pilnais atsakymais, nešauksite, nepertrauksite bendražygių, klausysite mokytojo.

(2 minutės)

IN. - (kvietimas į matematikos žinių šalį).

IN.- Vaikinai, kuo jūs galite keliauti?

D.- Autobusu, lėktuvu, laivu, traukiniu, dviračiu.

IN.- Mes su jumis vykstame į kelionę traukiniu.

Norėdami tai padaryti, turime nusipirkti bilietus.

1. Žaidimo pratimas su kamuoliu „Traukinio bilietas“

Norėdami įlipti į traukinį, turite žinoti, kaip skaičiuoti pirmyn ir atgal iki 10.

Perduodami kamuolį vienas kitam skaičiuojate.

V. - tu šaunuolis, gerai suskaičiavai ir mes visi galime užimti vietas traukinyje.

Skamba muzika „Lokomotyvas iš Romaškovo“, vaikai eina į savo vietas prie stalo.

Kad nenuobodžiautų pakeliui, žaisime su jumis (atsakydami pakeliame ranką)

2. Žaidimo užduotis „Skaičiuok kaimynus“

IN. Aš įvardinu numerį, o tu skambini jo kaimynams

Pavadinkite skaičiaus 2 kaimynus; 4 numerio kaimynai; 5 numerio kaimynai; 6 numerio kaimynai

IN. Vaikinai, ar žinote, kuriose pasakose yra skaičius „7“?

1. Kurioje pasakoje buvo septyni vaikai?

2. Kuri gėlė išpildė visus merginos Ženios norus?

3. Kaip vadinasi pasaka, kurioje buvo nykštukai ir viena mergina?

4.Kaip vadinasi A.S.Puškino pasaka, kurioje buvo septyni herojai?

Vaikų atsakymai: „Vilkas ir septyni ožiukai“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Septynių gėlių gėlė“, „Pasaka apie mirusią princesę ir septynis riterius“

IN.– Kiek dienų yra savaitėje? Kas yra septintoji savaitės diena?

IN.- Skaičius 7, žymimas skaičiumi "7"

V. - Gerai padaryta! Dabar pasiekėme pirmąją stotelę. (4 min.)

IN. – Pirma stotelė – Lesnaya stotis. Atspėk mįsles ir sužinok, kas gyvena šioje stotyje. Mokytojas užduoda mįslių, vaikai jas atspėja. Tuo pačiu metu lentoje rodomos atspėtų gyvūnų nuotraukos.

Galvosūkiai:

1. Piktas jautrus jausmas
Gyvena miško pamiškėje.
Yra daug adatų
Ir ne tik viena gija. (ežiukas)

2. Šleikapėdis ir didelis,
Žiemą jis miega kieme.
Mėgsta kankorėžius, mėgsta medų,
Na, kas jį įvardins? (turėti)

3. Pilka ir dantyta
Sukėlė šurmulį miške.
Visi gyvūnai pabėgo.
Išgąsdino gyvūnus... (vilkas)

4. Ilgos ausys, greitos kojos.
Vasarą pilka, bet ne pelytė, žiemą balta.
Kas čia? (kiškis)

5. Palietus žolę kanopomis,
Gražus vyras eina per mišką,
Eina drąsiai ir lengvai
Ragai pasklido plačiai. (briedis)

6. Mažiau tigro, daugiau katės

Virš ausų yra šepečiai-rageliai.

Atrodo nuolankiai, bet netikėkite:

Šis žvėris baisus iš pykčio! (lūšis)

7. Kas mikliai šokinėja per medžius
Ir skrenda į ąžuolus?
Kas slepia riešutus įduboje,
Džiovinti grybus žiemai? (voverė)

IN.– Kaip vienu žodžiu galima pavadinti šiuos gyvūnus (laukinius gyvūnus)? Kiek gyvūnų iš viso yra? (7) Mokytojas suskaičiuoja ir pašalina. Gyvūnai ruošiasi žiemai, turi daug ką veikti, o skambant muzikai judėsime toliau (muzika), ruošime langelius ant lentos

Kita stotis "Skaitmeninis"

Štai ir mes. Kokią įdomią užduotį jie mums paruošė

K. – ką tu matai lentoje? Vaikinai, ant lentos priešais jus yra raudoni ir mėlyni kvadratai.

Kiek iš viso yra kvadratų? (7)

K. Kiek raudonų kvadratų? (6) kiek mėlynų? (1)

Kaip mes gavome skaičių 7? iki 6 +1=7

O dabar žaisime žaidimą „Diena-naktis“

V.- Atidžiai pažiūrėkite į kvadratus ant jų ir prisiminkite.

Vaikai užsimerkia, užklupo naktis.

Mokytojas pakeičia mėlyną kvadratą į raudoną.

Atėjo diena, atveriame akis: „Kas pasikeitė?

D. – Mėlyna buvo pakeista į raudoną. Kiek yra mėlynų kvadratų? (7)

Naktis, užmerkite akis. Mokytojas prideda vieną raudoną kvadratą.

IN.– Šiuo skaičiumi nurodomas aštuonių skaičius.

(Skaičius 8 rodomas lentoje)

Numeris 8 yra toks skanus, kad jis gaunamas iš dviejų bagelių.

IN. – Koks skaičius yra į dešinę nuo skaičiaus 8? (7). Į kairę nuo skaičiaus 8? (9)

Ar yra aštunta savaitės diena? (ne, po 7, vėl pirmą savaitės dieną)

IN.– Pažvelkime į skaičių atidžiai. Kaip atrodo (vaikų atsakymai) paveikslėliai (blyškinė, matrioška, ​​kriaušė)

Vaikai piešia skaičių 8 ore kaip lapė su nosimi, iškėlę ranką į orą, tada ant popieriaus lapo taškais (darbas su užrašų knygele)

Kūno kultūros minutė.

IN.-Turbūt pavargai?

Na, tada visi kartu atsistojo.

Jie trypė kojomis,

Rankos paglostė

Mes pasiekėme kojines,

Pasuko į dešinę, į kairę

Visi tyliai susėdo.

Tvirtai užmerkite akis

Kartu suskaičiuojame iki 8

Atidaryti, mirksėti

Ir dirbame toliau.

8 numerio sudėtis

"Namas" ant lentos su apskritimais.

K. – Koks šio namo numeris? (8)

Kaip padalyti skaičių 8 į 2 mažesnius skaičius?

Kiek apskritimų reikia pridėti, kad skaičius būtų 8?

Mokytojas parodo lentelę su kvadratais ir su vaikais aptaria variantus: 6 ir 2; 5 ir 3; 4 ir 4; 3 ir 5; 2 ir 6; 1 ir 7; 7 ir 1;

Išvada: mokytojas sako, kad jį galima sudaryti įvairiai ir išvardija visas galimybes pagal 1 ir 7 lenteles; 2 ir 6; 3 ir 5; 4 ir 4; 5 ir 3; 6 ir 2; 7 ir 1; kiek mes turime variantų dėl skaičiaus 8 kompozicijos?

V. - Gerai padaryta! Mums sekėsi gerai.

Tuo tarpu mes eisime į kitą stotį ir pažaisime žaidimą

Didaktinis žaidimas: „Būna - nebūna“

1. Ar yra apskritimas su trimis kampais? (ne, trikampis turi tris kampus)

2.Ar voveraitės ir voveraitės turi 4 uodegas? (ne, 2 uodegos 1 +1 = 2)

3.Ar zuikis turi 4 kojas? (Taip. Kiškis turi tik 4 kojas)

4. Ar yra apvalus kvadratas? Ir kodėl? (Ne. Kvadratas turi keturis kampus)

5.Ar lapės ir lapių jaunikliai turi tik 4 ausis? (Taip. Lapė turi 2 ausis + lapės jauniklis turi 2 = 4)

V. - Gerai padaryta!

Atvykome į stotį – „Geometrinės figūros“.

Kokias geometrines figūras žinote? (skambina vaikai)

K. – Kokią geometrinę figūrą turiu rankose?

Paimkite tą pačią geometrinę figūrą į rankas.

Mokytojas parodo vaikams apskritimą, paprašo pavadinti geometrinę figūrą ir padalinti ją į 2 lygias dalis, tada klausia: į kiek dalių padalijote apskritimą, kaip galima pavadinti kiekvieną dalį? Kuris didesnis: visas ar ½

Kuris mažesnis: pusė ar visas? Mokytojas prašo vaikų dar kartą padalyti ratą į dvi lygias dalis: kiek dalių yra iš viso? (4)

Kaip galima pavadinti kiekvieną dalį? Kas didesnis: visa ar ¼? Kuris mažesnis: ¼ ar visas?

V. – Sveikinu! Jūs padarėte gerą darbą ir mums laikas grįžti į darželį. (muzika)

IN.- Šiandien padarėme įspūdingą kelionę po „Žinių“ šalį. Ar jums patiko kelionė? Kas tau patiko? Kas buvo įdomu? Kokį skaičių ir figūrą sutikote? Jūs esate puikūs, man labai patiko dirbti su jumis. Noriu jums padovanoti lipdukus – jaustukus – kaip atminimą apie mūsų pamoką, kuriuos galėsite klijuoti ant savo užrašų knygelių.

Mokytoja giria vaikus. Vaikai atsisveikina su svečiais.

Alsou Khananova

Programos turinys:

Edukacinė sritis: "Kognityvinė raida".

Integracija su regionais: „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, "Meninis ir estetinis vystymasis", "Fizinis vystymasis", "Kalbos raida".

Tikslai:

Sisteminti ir konsoliduoti matematinės vaikų spektakliai parengiamoji grupė;

Ugdyti savarankiško sunkumų įveikimo patirtį, vadovaujant mokytojui, remiantis refleksiniu metodu, savikontrolės patirtį;

GCD užduotys:

Švietimo:

Ugdykite kiekvieno asmenines savybes kūdikis: smalsumas, ryžtas, nuolatinis domėjimasis žiniomis ir įgūdžiais, savarankiškumas;

Vystantis:

Plėtoti psichologinę procesus: klausos ir regos dėmesys, loginis mąstymas, smulkioji motorika, vaizduotė, intelektas;

Plėtoti socialinius įgūdžių: gebėjimas dirbti individualiai ir komandoje, derėtis, atsižvelgti į partnerio nuomonę.

Švietimo:

Treniruok savo sugebėjimą rasti skaičius (aktyvių žodžių sujungimas prieš, po, tarp, kaimynai);

Įtvirtinti žinias apie geometrines figūras;

Stiprinti gebėjimą išmatuoti atkarpos ilgį naudojant liniuotę;

Įtvirtinti žinias apie savaitės dienų seką, metų laikus, mėnesius;

Stiprinti orientavimosi aplinkinėje erdvėje ir popieriaus lape įgūdžius;

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

Plačiame rate matau,

Visi mano draugai atsistojo.

Eisime tuoj pat

Dabar eikime į kairę

Susirinkime apskritimo centre.

Nusišypsokime, mirktelkime

Ir mes pradėsime dirbti.

II. Pagrindinė dalis

Vaikinai, kas įmanoma? kelionė?

Autobusu, lėktuvu, laivu, traukiniu, dviračiu.

Ir šiandien mes eisime į kelionės traukiniu.

Norėdami įlipti į traukinį, turite žinoti, kaip skaičiuoti pirmyn ir atgal iki 10. (kamuolio žaidimas)

Puiku, tu tai padarei. Dabar galime užimti savo vietas traukinyje. (groja muzika, vaikai sėdi)

Kad nenuobodžiautų pakeliui, žaisime su jumis. Ir žaidimas vadinamas "Būk dėmesingas» .Skambinu pratimas. ir tu parodysi man teisingą atsakymą.

a) nurodykite skaičių, esantį po skaičiaus 5,2,7;

b) nurodykite skaičių, esantį prieš skaičių 3,8,10;

c) stovi tarp skaičių 2 ir 4, 7 ir 9, 3 ir 5;

d) parodykite numerio 2 kaimynus; (skaičiai4);

Puiku! Mes tai padarėme užduotis, plokime sau!

Vaikinai, čia yra stotelė. "Znayki" Kol traukinys stovi, ar galime pailsėti proskynoje?

(kliringoje jie randa raštelį su klausimais)

Koks dabar metų laikas?

Kiek sezonų iš viso yra?

Koks tai mėnuo?

Kiek dienų yra savaitėje?

Kiek darbo dienų yra per savaitę?

Kiek poilsio dienų yra per savaitę?

Kuri gėlė išpildė visus merginos Zhenya norus?

Ar yra apskritimas su trimis kampais?

Ar yra apvalus kvadratas? Kodėl?


Taip šaunu! Mums pavyko užduotis!

Vaikinai, traukinys išvyksta. (jie atsisėda pagal muziką)

Kad nenuobodžiautume kelyje, darbą sutvirtinkime su valdovais. Ant liniuotės užrašyti (skaičiai, nurodantys (centimetrai).

Norėdami išmatuoti segmentų ilgį, naudokite liniuotę. (po to vaikai keičia darbą ir tikrina bei įvertina kaimyno darbą)



III. Kūno kultūros minutė. (skambant ritminei muzikai, su masažo takeliais)


Kita stotelė "Pavedimai".Vaikinai, kai tai daro užduotis būkite labai atsargūs!

1) nubrėžkite apskritimą ir stačiakampį taip, kad stačiakampis būtų apskritimo viduje;

2) nubraižyti trikampį, trikampio viduje yra + ženklas, šalia jo skaičius 8;

3) sujungti viršutinį dešinįjį kampą ir apatinį kairįjį kampą;

4)nubrėžkite dvi vertikalias ir dvi horizontalias linijas;

5) perbraukite pirmąją žodžio raidę ir apibraukite paskutinę raidę (žaislas);

6) padalinkite kvadratą į 4 dalis;


IV. Apatinė eilutė. Bendrieji klausimai šia tema. Savikontrolė.

Puiku, vaikinai! Kaip jums patinka mūsiškiai? kelionė(vaikų atsakymai)

O dabar paskutinis pratimas. Prieš jus yra 3 kubeliai (raudona, geltona, žalia)

(vaikai vertina save, kelia kvadratus).Raudona spalva - vaikas nieko nesuprato. Geltona spalva – suprantu, bet ne viskas. Žalia spalva – viską suprantu.

Publikacijos šia tema:

Integruotos pamokos santrauka pagal federalinį valstybinį švietimo standartą „Apsilankymas pas Vario kalno meilužę! parengiamojoje grupėje Integruotos pamokos santrauka Amžiaus grupė: parengiamieji (6-7 m.) Vaikų skaičius: 15-17 žmonių Tema: „Pas meilužę.

Paskutinės pamokos apie FEMP santrauka parengiamojoje grupėje pagal federalinį išsilavinimo standartą Tikslas: elementariųjų matematinių sąvokų įtvirtinimas. Tikslai: 1. Ugdomasis: stiprinti gebėjimą orientuotis aplinkoje.

Paskutinės pamokos apie raštingumo mokymą parengiamosios mokyklos grupėje santrauka pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą Baigiamosios pamokos apie raštingumo mokymą parengiamojoje grupėje santrauka. Tema "Olimpiniai žiedai"

FEMP GCD santrauka parengiamojoje grupėje, atsižvelgiant į federalinį valstybinį išsilavinimo standartą „Snieguolės kelionė“ Tikslas: suaktyvinti protinę veiklą. Uždaviniai: Ugdomasis: 1. Stiprinti gebėjimą sudaryti skaičius iš pirmos dešimties iš dviejų.

Organizuotų veiklų santrauka vyresniųjų parengiamojoje grupėje „Ką reiškia mūsų vardai“ pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos darželis Nr. 16 „Romashka“, Stavropolio srities Kursko savivaldybės rajono)

pasakyk draugams