Muzikinė pamoka vyresniųjų grupėje pavasarį. Muzikinė pamoka vyresniųjų grupėje „Pas mus atėjo pavasaris. Dokumento „Muzikinė pamoka vidurinėje grupėje „Pas mus atėjo pavasaris“ turinio peržiūra“

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

(Muzikinis fonas)

Kokia šilta saulė, ištieskime jam rankas. Dabar galime ieškoti vamzdžio

(Vaikai ieško dūdelės – muzikinis fonas)

Kitty (mokytoja apsirengusi kaip katė) ateina į muziką

Kitty. Sveiki vaikai.

Muzika rankas Vaikai, ar sužinojote, kas tai? Taigi tai yra katė.

Kitty. Ir aš kažką turiu. Miške radau sau naują lazdą muilo burbuliukai. Ir jis jau ruošiasi įdėti jį į muiluotą vandenį)

Muzika rankas Ne, tai ne burbulo lazdelė. Tai... vaikai, kas tai yra?

Vaikų atsakymai

Sultys šiaudų katė? Bet storas šiaudams, pagaliukas gėlėms paremti?

Muzika Ranka. Bet tai yra vamzdis, kurį pavasaris prarado.

Kitty. Ką? Dudočka? Štai, imk.

Muzika rankas Koks tu šaunus bičiulis, greit ateis pavasaris ir viskas žydės. Ačiū, Kitty

Muzika rankas Vaikinai, ar žinote, kaip gerai dainuoja vamzdis?

Vamzdžio grojimo įrašymas. Muzika lyderis imituoja žaidimą.

Varna. Kar-kar. Išgirdau dūdelės garsą. Nuoširdžiai dėkoju, dabar ateis tikrasis pavasaris, Ura!

Muzika rankas Duoda vamzdį Varnui.

Varna. Ačiū. Iki pasimatymo, aš vaikai.

Kitty. Mrrr miau. Labai džiaugiuosi, kad labai noriu šokti.

Šokis „Linksmas šokis“

Kitty. Ir aš nesu paprasta katė, o burtininkas. Noriu mažus vaikus paversti mažais žvirbliais. Užsimerk. (Transformacijos muzika – užsideda „žvirblius“) Vaikai ant kaklo užsideda „žvirblius“. Noriu pažaisti su tavimi žaidimą.

Žaidimas „Katė ir žvirbliai“

Vaikai žaidė gerai

Noriu jus pasveikinti

Aš vėl tave paversiu

Nuo žvirblių iki vaikų. (Transformacijos muzika)

Muzika rankas Tai mūsų pamokos pabaiga.

„Daryk gera ir bus gerai“

Vaikai palieka muzikos kambarį pagal muziką.

Atvira muzikos pamoka vyresnioji grupė.

Tema: „Atėjo pavasaris“.

Parengta: MKDOU Ergeninsky muzikos vadovas darželis„Mergaitė“ Ovkadžijeva Danara Talyevna.

Tikslai ir siekiai:

Plėtra vaikų muzikalumas, gebėjimas emociškai suvokti muziką sprendžiant šias problemas:

Muzikinės ir meninės veiklos plėtra;

Įvadas į muzikos meną;

Vaikų muzikalumo ugdymas;

Ugdykite gebėjimą emociškai suvokti muziką.

Išsilavinimas vaikų dainavimo ir muzikinių-ritminių įgūdžių.

Auklėjimas gebėjimas suvokti, jausti ir suprasti muziką.

Įranga: pamokų užrašai, muzikos centras, kompozitorių nuotraukos, lėkštės.

Pamokos eiga:

Vaikai poromis įeina į salę skambant D. Kabalevskio muzikai „Mūsų žemė“ ir sustoja ratu.

Muzikinis vadovas: Mendvt, vaikinai!

Vaikai: Mendvt!

Muzikinis vadovas: Kaip praleidote savaitgalį? Ar tau nuobodu?

Vaikai: Gerai, mes jūsų pasiilgome.

Muzikinis vadovas: Šiandien kviečiu leistis į kelionę po Muzikinę žemę, kur atėjo pavasaris. Kas pirmasis džiaugiasi atėjus pavasariui?

Vaikai: Paukščiai.

Muzikinis vadovas: Teisingai, vaikinai! Tai paukščiai. Ar esate pasiruošę keliauti į Muzikos žemę? Susikibkime už rankų, užmerkkime akis ir, lydimi paukščių čiulbėjimo, keliaukime į Muzikinę žemę.

Groja įrašas „Paukščių čiulbėjimas“.

Muzikinis vadovas: Vienas, du, trys. Dabar atmerkite akis, pažiūrėkite, mes esame muzikos žemėje. Atsisėskite ant kėdžių.

Vaikai užima savo vietas.

Muzikos vadovas: Vaikinai, atspėkite, koks tai paukštis?

Maža tamsi mergaitė

Balta nuo pilvo.

Uodega išsiskirs į dvi uodegas.

Vaikai: nuryti.

Muzikinis vadovas: Teisingai, vaikinai! Pasiklausykime A. Mandžijevo dainos „Harada“.

Klausausi A. Mandžijevo dainos „Harada“.

Muzikos vadovas: Kaip manote, kodėl buvo atlikta būtent ši kompozicija? Kas ta Harada?

Vaikai: nuryti.

Muzikinis vadovas: Teisingai, tai kregždė. Būtent ji atneša mums pavasarį, pirmiausia atvykstanti iš šiltų kraštų. Kokie dar paukščiai grįžta pas mus iš šiltųjų kraštų pavasarį?

Vaikų atsakymai.

Muzikinis vadovas: Siūlau paklausyti kūrinio ir prisiminti jos pavadinimą.

Skamba Rimskio-Korsakovo „Paukščių šokis“.

Muzikinis vadovas: Ar prisimenate šios kompozicijos pavadinimą?

Vaikai: „Paukščių šokis“.

Muzikinis vadovas: Teisingai, vaikinai! Dabar įsivaizduokime save šių paukščių, kurie džiaugiasi atėjus pavasariu, vaidmenyje.

Skambant muzikai vaikai apsimeta paukščiais.

Muzikinis vadovas: Koks jūs puikus kolega, vaikinai! Ar žinote, kad yra daug dainų apie pavasarį? Ir dabar mes pradėsime mokytis vieno iš jų. Bet pirmiausia turime išvystyti balso stygas.

Giedoti garsus.

Muzikinis vadovas: Dabar klausysimės L. A. Olifirovos dainos „Saulė juokiasi“, pažiūrėkite į jos portretą.

Skamba daina „Saulė juokiasi“.

VAIKŲ PAVASARIO POLECHKA „SAULĖ JUOKIA“.

1. Saulė juokiasi, o varvekliai verkia,
Saulėti zuikiai šokinėja takais (2 kartus)
Šok-šok, šuoli-šok, šuoli-šok. šokinėjantis šuolis

2. Mamyte, ar girdi tai ant mūsų stogo?
Katės vaikšto ir katės, eik, tylėk (2 kartus)
Miau-miau, miau-miau, miau-miau, miau-miau. Šaudyti!

3. Atidarykime langą, šiek tiek palaukite,
Kai varnėnai atskrenda pas mus, čia yra soros ir trupiniai (2 kartus)
Tikk-tviter, čik-tvit, čik-tvit, chik-tweet. Skristi!

4. Saulė šildo ausis, glosto viršugalvį,
Padovanoja mamai ir man raudonas strazdanas (2 kartus)

Mokantis dainą.

Muzikinis vadovas: Puiku, vaikinai! Kaip gerai dainuoji. Ir kokie garsai girdimi?

Vaikai: Laikrodis tiksi.

Muzikinis vadovas: Teisingai, vaikinai! Šis laikrodis tiksi. Ir jie mums sako, kad laikas šokti. Dabar pradėsime studijuoti „Laikrodžio“ šokį. Sustokime dideliame rate, paimkime po lėkštę į kiekvieną ranką ir kartokime judesius paskui mane.

Muzikos vadovas kiekvienam vaikui duoda po lėkštę kiekvienoje rankoje, o pagal „Laikrodžio“ muziką G. Vasiljevas rodo judesius, o vaikai kartoja paskui jį.

Muzikinis vadovas: Kaip tau sekasi. Na, dabar laikas mums grįžti į grupę. Vėl susikibkime už rankų, užmerkkime akis ir paukščiams čiulbėdami grįžkime į grupę. Trys du vienas. Na, mes esame grupėje.

Atspindys.

Ką šiandien veikei?

Per kokią šalį keliavai?

Ar tau patiko?

kas tau patiko labiausiai?

Vaikai poromis išeina iš salės skambant D. Kabalevskio muzikai „Mūsų žemė“.


Programos turinys:

· Ugdykite meninį suvokimą ir estetinį skonį klausydamiesi muzikos

· Ugdykite vaikų šnekamąją kalbą, smulkiąją motoriką, loginį mąstymą ir dėmesį.

· Išmokykite vaikus pajusti nuotaiką, išreikštą muzikoje ir poetiniais žodžiais.

· Įtvirtinti žinias apie sezoninius gamtos pokyčius prasidėjus pavasariui.

· Toliau supažindinti vaikus su literatūrine ir klasikinių kūrinių apie pavasarį (eilėraščiai, mįslės).

· Išmokykite vaikus teatro spektaklių (inscenizacijos) elementų.

· Ugdyti vaikų reagavimą, meilę ir pagarbą savo gimtajai gamtai.

· Sudaryti sąlygas vaikų bendravimui žaidimuose ir bendrai kūrybinei veiklai

Pamokos eiga:

PONAS.- Vaikinai, aš ką tik pamačiau, kaip šarka atskrido prie lango ir beldžiasi

pro langą ir ėmė taip džiaugsmingai ir garsiai traškėti. Įdomu, ką ji

norėjo informuoti?O, žiūrėk, kas ten?!

Vaikai atranda keistą voką. Mokytojas skaito laišką.

Netrukus pasiruoškite neįprastai kelionei.

Laukia miško paslaptys, takas kviečia į tolį.

Vaikinai, ar norite eiti į mišką? Ne grybams, ne gėlėms, o miško stebuklams!

Vaikai. Taip!

PONAS.Į mišką pasakų taku

Mes ten pateksime tiesiai.

Skamba daina „Smagu kartu vaikščioti“. Vaikai pagal muziką

atlikti muzikiniai ir ritminiai pratimai.

PONAS.- Štai mes miške! Ant molberto pakabintos iliustracijos apie pavasarį.

Ponas.-Labas miškas, tankus miškas,

Pilna pasakų ir stebuklų!

Kas slepiasi tavo dykumoje?

Koks gyvūnas? Koks paukštis?

Atverk viską, neslėpk,

Matote, mes esame savo!

Į kokį mišką atvykome?


Vaikai. - Pavasaris, gražus, paslaptingas, pasakiškas, nuostabus,

tankus, magiškas.

PONAS.– Koks metų laikas pavaizduotas nuotraukose?

Vaikai.- Pavasaris!

PONAS.- Kodėl taip nusprendėte?

Vaikai įrodo, kad paveiksluose vaizduojamas pavasaris, vadina

pavasario ženklai. Grojamas „paukščių balsų“ įrašas.

PONAS.– Ar girdi paukščių giesmę pavasario miške? Kuris paukštis atneša pavasarį?

Vaikai. Rookas.

PONAS.Teisingai, Rook.

reb.Visi migruojantys paukščiai yra blogesni,

Valo dirbamą žemę nuo kirminų,

Visą dieną šokinėkite ant dirbamos žemės

Ir paukščio vardas yra bokštas.

Kokius dar pažįsti pavasario dainininkus? Parodykite juos ant molberto. Atspėk mįslę:

reb.Ant stulpo yra rūmai,

Kieme yra dainininkė,

O jo vardas..... (Varnėnas)

Kaip vadinasi starkio namas? Kas stato paukščių namelį – žmonės

ar paukščiai? Nagi, pasistatykime varnėnams jaukius namelius.

Vaikai ant stalo išdėlioja paukščių namelius iš skaičiavimo pagaliukų.




PONAS.- Puiku vaikinai! O dabar mes su jumis išeiname į saulėtą pievą, kur truputį pailsėsime.

PONAS. ir vaikai.Visi žmonės šypsosi

Pavasaris, pavasaris, pavasaris!

(Jie vaikšto ratu.)

Ji yra visur, ji yra visur

Raudona, raudona, raudona!

(Pakelkite rankas virš galvų ir ritmingai ploja rankomis.)

Per pievą, mišką ir proskyną

Tai eina, tai eina, tai eina!

(Jie ritmingai vaikšto vietoje.)

Greitai pasikaitinti saulėje

Skambina, skambina, skambina!

(Jie mojuoja abiem rankomis į save.)

O miško upelyje linksma

Skamba, skamba, skamba!

(Jie ritmingai spragteli pirštais.)

Virš akmenukų plačioje upėje

Murkimas, murmėjimas, murmėjimas!

(Trinkite jų delnus.)

Visur kvepia

Gėlės, gėlės, gėlės!

(Jie daro „pumpurą“ iš pirštų.)

Ir viskas, kas gyva, iš karto girdi

(Pridėkite ranką prie ausies.)

Pavasario skambėjimas!

(Ploja rankomis.)



PONAS.Ar gera mūsų saulėtoje pievoje? O kadangi saulėta, kaip ant jo tirpsta sniegas?

Vaikai. Greitai!

PONAS.Tai reiškia, kad ant žemės atsiranda atitirpusių lopų, o atšilusiuose – kokį pavasario svečią matote? (sniego lašas)

reb.Miške, kur būriavosi beržai

Snieguolė pažvelgė į mėlyną gėlę.

Pirmiausia po truputį

Jis ištiesė žalią koją.

Tada jis išsitempė iš visų jėgų

Ir tyliai paklausė:

Matau, kad oras šiltas ir giedras

Pasakyk man, ar tiesa, kad dabar pavasaris?

Vaikai klausosi P. Čaikovskio „Snieguolės“.

PONAS. Vaikai, kaip vadinasi spektaklis „Snieguolė“ iš jų serijos „Metų laikai“. Kas parašė šį darbą?

Vaikai. P.I. Čaikovskis.

PONAS.Kaip jau žinome, šiame cikle yra 12 pjesių – tiek metų mėnesių. Prieš kiekvieną kūrinį yra eilėraštis, tačiau patys kūriniai nėra dainuojami, jie parašyti fortepijonui. Tai instrumentinė muzika.

PONAS. Kaip manote, kuriuo metų laiku auga snieguolės?

Vaikai. Pavasarį.

PONAS. Teisingai. Kokia graži gamta šiuo metu! Kiek tai žmonėms teikia džiaugsmo, kiek vilties. Pavasarį iš tolimų kraštų grįžta paukščiai, švelniai šviečia saulė, bunda gamta.

PONAS. Kaip muzika pasakoja apie gamtą, kokia ji? Pasiklausykite Piotro Iljičiaus Čaikovskio pjesės „Snieguolė“ fragmento (klauso fragmentą). Išklausius: koks muzikos charakteris ir nuotaika?

Vaikai. Švelnus, susijaudinęs.

PONAS. Taip, ši pjesė pagarbi, jaudinanti kaip pavasaris. Nors šioje muzikoje nėra žodžių, ji labai išraiškingai pasakoja apie pavasarį, apie švelnias balandžio putinas.

reb.Išeik, žmonės! Prisijunk prie apvalaus šokio!

Atsisveikink su žiema! Skambinkite pavasariui!

Vaikai atlieka „Vesnyanka“

PONAS. Kaip gražu miške pavasarį!

Ateikite visi dar kartą su manimi.

O, aš matau kumštinę pirštinę.

Kas jį prarado, draugai?

Kam turėtume tai duoti?

Žiūrėk, pelė prabėgo

Ar ne ji buvo ta, kuri jį prarado?

Pasėdėkime ramiai

Pažiūrėkime iš už krūmo.

Pelė pribėga prie kumštinės pirštinės, ji apibėga kumštinę pirštinę iš vienos pusės, o užuodžia ją iš kitos.

Pelė (iškelia rankas)

O, kokia kumštinė pirštinė!

Aš nesakysiu, kad jis nėra didelis!

Minkštas, didelis ir visiškai tuščias.

Gyvensiu su kumštine pirštine, dainuosiu dainas ir nesivarginsiu.




Pelė įėjo į kumštinę pirštinę ir atsisėdo ant kėdės. Pagal muziką šokinėja varlė.

Jis pamato kumštinę pirštinę ir apžiūri ją iš visų pusių.

Varlė.Qua-qua-qua, qua-qua-qua!

Kwak, butas puikus!

Minkštas, didelis,

Gaila, kad ne tuščia.

Pelė, pelė, leisi mane į namus?

Kartu gyventi smagiau.

Jis įbėga į kumštinę pirštinę ir atsisėda šalia Pelės. Kiškis įeina į salę, laikydamas balalaiką.

Kiškis (žaidžia nugara į kumštinę pirštinę)

Trintis ir plepalai, trintis ir plepalai,

Ech, galėčiau žaisti visą dieną.

Atsisuka į kumštinę pirštinę.

Koks stebuklas – kumštinė!

Kas sakė, kad jis nėra didelis?

Minkštas, didelis,

Man reikia tokio!

Jis žiūri į kumštinę pirštinę.

Greitai įleisk mane į namus,

Kodėl turėčiau stovėti prie durų?



Varlė ir Pelytė džiugiai pamoja jam. Kiškis įeina ir atsisėda šalia. Lapė ateina

žiūri į veidrodį, kailis guli ant pečių.

Lapė.Koks gražus mano raudonas kailis,

Iš jo – sėkmė miške.

Man labai patinka raudona spalva.

Pelė, varlė ir kiškis (vieningai, atsistokite visu ūgiu)

Oi, koks tu gražuolis!

Ateik į mūsų kumštinę,

Mes pasiruošę padaryti vietos.

Lapė įeina ir atsisėda šalia. Vilkas vaikšto, kosėdamas, kaklaskarę užrišęs ant gerklės.

Vilkas.Aš susirgau – sergu kosuliu ir bronchitu,

Aš net praradau apetitą! Apchhi!

Koks stebuklas – kumštinė!

Kas sakė, kad jis nėra didelis?

Greitai įleisk mane į namus,

Siūlau jums teminės muzikos pamokos „Pavasario garsai“ santrauką vyresnės grupės vaikams (5-6 m.). Ši medžiaga bus įdomi muzikos režisieriams, kad jie galėtų lavinti vaikų metroritminę ir tembrinę klausą.

Tikslas. Formuoti vaikų tembrinę klausą ir metro ritmikos įgūdžius, naudojant žaidimo situacijas ir didaktiniai žaidimai. Ugdykite nuoseklią kalbą ir vaizduotės mąstymą, kurdami kūrybinę atmosferą.

Medžiaga. Vaikiškas muzikos instrumentai: klaves, trikampis, tamburinas, dėžutė; kortelės „Vabalai“; paukščių, vaikų ir vikšrų nuotraukos; du vikšrai - minkšti žaislai; žirnis - žalias kamuolys iš sauso baseino; gaidžio kepurė.

Muzikinė medžiaga: Vengrų liaudies melodija „Po lietaus“, D. Žučenkos muzika „Du vikšrai kalba“, skambutis „Saulėta, nesislėpk“, J. Slonovo muzika „Skvoruška“, V. Karasevos muzika „Žirnis“

Pamokos eiga.

Skamba rami muzika.

Vaikai įeina į salę grandinėje ir sudaro ratą.

Muzikinis vadovas, didėjančiu žingsniu judesiu per penktą, dainuoja frazę: „Sveiki, vaikinai!

Muzikinis vadovas. Vaikinai, kokią melodijos kryptį girdėjote? (vaikų atsakymai).

Dabar visi kartu dainuokime šią sveikinimo dainą ir rankomis parodykime melodijos kryptį (Vaikų atlikimas rankų judesiais).

Muzikinis vadovas. Vėl atėjo pavasaris -

Kiek garsų atnešei...

O garsų tikrai daug. Paklausykime, gal išgirsime.

Visi klauso.

Muzikinis vadovas. ką girdėjai? (vaikų atsakymai).

Skamba fonograma „Lietaus garsai“.

Muzikinis vadovas. Kokius garsus dabar girdėjai? (Atsakymai). Puiku, girdėjote lietaus garsus. Kokiu metų laiku galite juos išgirsti? (Atsakymai). Lietus praėjo, bet po jo buvo ... (vaikų atsakymas).

Balos, balos, balos – pilnos vandens.

Balos, balos, balos – lietaus pėdsakai.

Dabar siūlau stovėti išsibarstę ir visi įsivaizduoti balą. Lietaus lašus rodysime ant delno, o vandens purslus ant balos.

Vengrų liaudies melodija „Po lietaus“.

1 variantas.

1 valanda Vaikai bakstelėja pirštais į delnus ketvirčio natomis.

2 valandos.

Muzikinis vadovas. Aš apsunkinu ​​užduotį.

2 variantas.

1 val.. Vaikai ant pirštų galiukų vaikšto aplink įsivaizduojamas balas.

2 val.. Sustoję atlikti ritminius šuolius vienoje vietoje (balos viduryje) stipriu ritmu.

Muzikinis vadovas. Būkite atsargūs, dabar girdėsite kitus garsus.

Skamba fonograma „Vabzdžių garsai“.

Muzikinis vadovas. Ar girdi? Pavasaris alsuoja naujais garsais. Kas atsibunda? (vaikų atsakymai). Siūlau padėti pabusti savo draugui vorui.

Pirštų gimnastikos daina „Voras“

Pow-voras siuvo tinklą.

Staiga pradėjo lyti ir nuplovė voratinklius.

Saulė išlindo

Pradėjo darytis karšta.

Voras voras vėl dirba.

Muzikinis vadovas paima plokštumą Boružė iš didaktinio žaidimo.

Muzikinis vadovas. Plyne, prie kelmo

Žolėje radau vabalą.

Vabalas toks mielas

Nugara padengta taškeliais.

Taigi tai klaida iš ritmingos šeimos. Kviečiu prieiti arčiau ir pamatyti, kaip šiandien kuriamos mūsų ritminės klaidos.

Vaikai sėdi ant kėdžių arčiau molberto, ant kurių yra išdėstytas ritmingas didelių ir mažų boružėlių raštas.

Žaidimas "Klaidos"

Galimybės:

a) ištarti skiemenis „TA“

b) ploti;

c) groti instrumentais (klavomis, tamburinu, dėžute, trikampiu)

Muzikinis vadovas. Kaip jau supratome, pavasarį skamba daug ir įvairių garsų. Kokius garsus kompozitorius išgirdo pavasarį ir pavaizdavo savo muzikinėje pjesėje?

Vaikai klausosi D. Žučenkos pjesės „Du vikšrai kalba“ muzikos

Muzikos vadovas siūlo tris paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti žygiuojantys vaikai, ant šakos sėdintys paukščiai ir obuolys su dviem vikšrais.

Muzikinis vadovas. Pažvelkite į nuotraukas ir pasakykite, kuri iš jų tinka muzikai. Kodėl taip manai? Koks šios muzikos charakteris? Kokius balsus turi vikšrai? (Vaikų atsakymai)

Muzikos vadovas atneša du pom-pom vikšrus.

Muzikinis vadovas. Klausytis pasakos. Kadaise gyveno dvi draugės, vikšras (kaip turėtume vadinti pirmąją?) ir vikšras (?). Jie mėgo vakare užlipti ant šakos ir šnekučiuotis apie šį bei tą... Kaip manote, apie ką šnekėjosi vikšrai?

(Vaikai sugalvoja savo vikšrų pokalbių versijas).

Muzikinis vadovas. Ar nemanote, kad vikšrai atšąla? Ką daryti, kad vikšrai būtų šiltesni? (Atsakymai). Siūlau paprašyti saulės, kad ji nesislėptų už pavasarinių debesų.

Kripto „Saulėtas, nesislėpk“

Atkreipkite vaikų dėmesį į melodijos judėjimą pirmyn.

Dainuokite ant skiemens „la“.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, primenu, kad šiandien mes klausomės pavasario garsų. O norėdami sužinoti, kokie dar pavasario garsai, pasiklausykite pažįstamos dainos melodijos ir prisiminkite, apie ką ji.

Muzikinis vadovas atlieka Yu. Slonovo dainos „Skvorushka“ melodiją

Muzikinis vadovas. Teisingai, vaikinai, migruojantys paukščiai grįžta pavasarį ir dainuoja savo linksmas dainas. Prisiminkime dainą apie paukščių namelį.

Chorą atliks solistai, chorą – choras.

1) kartoti chorą choru, atkreipiant dėmesį į taisyklingą balsių artikuliaciją žodžiuose;

2) pasirinkti solistus;

3) atlikti, išsirikiavus ant scenos.

Muzikinis vadovas. Šiandien klausėmės pavasario garsų ir ką išgirdome? (Vaikų atsakymai: lietaus lašai, taškančios balos, vabalo zvimbimas, dviejų vikšrų pokalbis, paukščių čiulbėjimas ir kt.). Viskas teisinga. Noriu pasakyti, kad su šiais garsais gamta pabunda iš miego

Muzikos vadovas atkreipia vaikų dėmesį į netikėtai (padedant mokytojui) į salės centrą išriedėjusį „žirnį“ (žaliąjį rutulį iš sauso baseino).

Muzikinis vadovas. Kas čia? (Atsakymai yra prielaidos). Na taip, pavasarį reikia sėti žirnius ir, ko gero, šis žirnis kviečia pažaisti. O kas šiandien yra įžvalgiausias, pasakys, kokį žaidimą siūlo žaisti žirnis?

Vaikai, skaičiuodami eilėraštį, pasirenka vaiką, kuriame vaidins gaidžio vaidmenį muzikinis žaidimas„Žirnis“ Muzika V. Karaseva

Muzikinis vadovas. Atėjo laikas baigti mūsų pamoką. Ir norėčiau užbaigti mūsų pavasario susitikimą nuostabiais didžiojo rusų poeto Aleksejaus Nikolajevičiaus Pleščejevo eilėraščiais.

Teminės muzikos pamokos vyresniųjų grupėje „Pavasario pabudimas“ santrauka

Garakas Zarifa Azizovna

(MBDOU d/s Nr. 1 „Sevinch (Joy)“ muzikos vadovas“,

Belogorskas, Krymo Respublika)

Siūlau jums teminės muzikos pamokos vyresniems (5-6 m.) vaikams santrauką. Ši medžiaga bus įdomi muzikos režisieriams, kad jie galėtų lavinti vaikų metroritminę ir tembrinę klausą.

Tikslas: formuoti vaikų tembrinę klausą ir metro ritmikos įgūdžius, naudojant žaidimo situacijas ir didaktinius žaidimus. Ugdykite nuoseklią kalbą ir vaizduotės mąstymą, sukurkite kūrybinę atmosferą.

Medžiaga: vaikiški muzikos instrumentai: trikampis, tamburinas, dėžutė; kortelės „Vabalai“; žalių kamuoliukų (žirnių) paukščių nuotraukos.

Muzikinė medžiaga: giedoti „Saulėtas, nesislėpk“, „Skvoruška“ (muzika Yu. Slonovas),„Pavasario daina“ (muzika M. Kartušina, „Snieguolė“ (muzika P. I. Čaikovskio).

Pamokos eiga:

Skamba rami muzika.

Vaikai įeina į salę grandinėje ir sudaro ratą.

Muzikinis vadovas : Vaikinai, pasisveikinkime keldami melodiją aukštyn ir tuo pačiu eidami į priekį ratu? (Sveiki bičiuliai).

Dabar visi kartu dainuokime šią sveikinimo dainą ir rankomis parodykime melodijos kryptį (Vaikų atlikimas rankų judesiais).

Muzikinis vadovas :

Lašai skamba, pavasaris atėjo -

Ir ji atnešė daug garsų...

Paklausykime, gal išgirsime.

Visi klauso.

Muzikinis vadovas :

ką girdėjai? (vaikų atsakymai).

Skamba fonograma „Perkūno riedėjimai, lietaus garsai, paukščių giesmės“.

Muzikinis vadovas:

Kokius garsus dabar girdėjai? (Atsakymai). Puiku, kokiu metų laiku galite juos išgirsti? Kokie paukščiai pirmieji atskrenda pavasarį? (Atsakymai). Ką galima veikti lauke po lietaus? (vaikų atsakymai).

Balos, balos, balos – pilnos vandens.

Balos, balos, balos – lietaus pėdsakai.

Dabar siūlau stovėti išsibarsčiusi. Kiekvienas įsivaizduos balą ir įšoks į balą muzikos ritmu. Aš apsunkinu ​​užduotį.

Apeisime įsivaizduojamas balas ant kojų pirštų, o jūs įšoksite į balą stipriam ritmui, palaipsniui didindami tempą.

Muzikinis vadovas : Būkite atsargūs, dabar girdėsite kitus garsus.

Skamba fonograma „Paukščių garsai“.

Muzikinis vadovas : Ar girdi? Pavasaris alsuoja naujais garsais. Kas atsibunda? (vaikų atsakymai). Siūlau padėti savo draugui blakiui pabusti.

Pirštų gimnastikos daina „bug-bug“

Suspaudžiame delną į kumštį. Tada ištiesiu mažąjį ir rodomąjį pirštą į šonus (mėgstamiausias hardroko mėgėjų gestas – „ožka“).

Judiname ištiestus pirštus ir išraiškingai deklamuojame vaikišką eilėraštį:

Aš esu sunkus bug-bug;

Ilgi ūsai.

Tvirta statinė.

Sukiosiu virš balų,

Savo draugams sakau: „Džu-žu“.

Lietus - nesušlapink manęs,

Jei krisiu, neatsikelsiu.

Atverk delną ir mojuokite pirštais – skrendame

Muzikos vadovas iš didaktinio žaidimo pasiima plokščią boružėlę.

Muzikinis vadovas: Proskynoje, prie medžio kelmo, pamatėme blakę.

Kviečiu prieiti arčiau ir pamatyti, kaip šiandien kuriamos mūsų ritminės klaidos.

Vaikai sėdi ant kėdžių arčiau molberto, ant kurių yra išdėstytas ritmingas didelių ir mažų boružėlių raštas. Suskirstykime ritminį modelį į ketvirtines ir aštuntas natas.

Muzikinis vadovas : Kaip jau supratome, pavasarį skamba daug ir įvairių garsų. Kokius garsus kompozitorius išgirdo pavasarį ir pavaizdavo savo muzikinėje pjesėje?

(M. Kartušinos muzika „Pavasario daina“)

Muzikos vadovas siūlo tris paveikslėlius, kuriuose vaizduojami giedantys vaikai, ant šakos sėdintys paukščiai ir iš po sniego žvelgiančios putinos.

Muzikinis vadovas : Pažvelkite į nuotraukas ir pasakykite, kuri iš jų tinka muzikai. Kodėl taip manai? Koks šios muzikos charakteris? (Vaikų atsakymai)

Muzikinis vadovas : Klausytis pasakos. Kartą gyveno dvi kregždės. Jie mėgo sėdėti ant šakos ir dainuoti dainas. Vienas dainavo: „do-do-do“, o kitas mėgo dainuoti: „sol-sol-sol“. Bet staiga už debesų nusileido saulė ir kregždės išskrido. Kur jie pasislėpė? Kaip tu manai?

(Vaikai sugalvoja variantų)

Muzikinis vadovas: Ar nemanote, vaikinai, kad kregždės išskrido į savo lizdus ir laukia, kol atšils? Ką galima padaryti, kad butu silciau? (Atsakymai). Siūlau paprašyti saulės, kad ji nesislėptų už pavasarinių debesų.

Kripto „Saulėtas, nesislėpk“

Atkreipkite vaikų dėmesį į melodijos judėjimą pirmyn.

Dainuokite ant skiemens „la“.

Muzikinis vadovas: Vaikinai, žiūrėk, saulė išlindo iš už debesų, o kregždės atskrido į savo šaką.(Parodykite paveikslėlį, kuriame pavaizduotas kuodas, vietoje užrašų yra kregždės) Tik jų jau daugiau, kregždės išsirito jauniklius. Kiek jų ten yra? (vaikų atsakymai) Kaip manote, kaip jie vadinosi? „Daryk“ ir „druska“ jau yra.(Teisingai paleiskite svarstykles ). Kokių užrašų trūksta?(Vaikų atsakymai: re, mi, fa, la, si). - Teisingai. Dabar jie sėdi su visa šeima ir dainuoja dainas. Dainuokime ir su kregždėmis. O norėdami sužinoti, kokie dar pavasario garsai, pasiklausykite pažįstamos dainos melodijos ir prisiminkite, apie ką ji.

Muzikinis vadovas atlieka dainos „Skvorushka“ melodiją (muzika Yu. Slonovas)

Muzikinis vadovas : Teisingai, vaikinai. Pavasarį migruojantys paukščiai grįžta ir dainuoja linksmas giesmes. Prisiminkime dainą apie paukščių namelį.

Chorą atliks solistai, chorą – choras.

1) kartoti chorą choru, atkreipiant dėmesį į taisyklingą balsių artikuliaciją žodžiuose;

2) pasirinkti solistus;

3) atlikti, formuojant puslankį.

Muzikinis vadovas : Šiandien klausėmės pavasario garsų ir ką išgirdome? (Vaikų atsakymai: lietaus lašai, taškančios balos, vabalo zvimbimas, paukščių čiulbėjimas.). Teisingai! Su šiais garsais gamta atsibunda iš miego.

Muzikinis vadovas : Dabar pasiklausykime kito kūrinio, skirto pavasariui. Ją parašė didysis rusų kompozitorius P.I. Čaikovskis(P.I. Čaikovskio „Snieguolė“).

Muzikinis vadovas :

Atėjo laikas baigti mūsų pamoką. O mūsų pavasario susitikimą norėčiau užbaigti nuostabiais Samuil Marshak eilėraščiais „Balandis! Balandis!
Kieme skamba lašai.
Per laukus teka upeliai,
Ant kelių yra balos.
Skruzdėlės tuoj išlįs
Po žiemos šalčių.
Pro šalį įslenka lokys
Per storą negyvą medieną.

Paukščiai pradėjo giedoti giesmes
Ir putinas pražydo.

Ačiū vaikams.



pasakyk draugams